Който си мисли, че Хамас може да бъде унищожен, греши.

...
Който си мисли, че Хамас може да бъде унищожен, греши.
Коментари Харесай

Генерал Даниел Хагари: Който си мисли, че Хамас може да бъде унищожен, греши

Който си мисли, че Хамас може да бъде погубен, бърка. „ Хамас е идеология, който мисли, че Хамас може да бъде погубен, бърка “, сподели ръководителят на пресслужбата на израелската войска, бригаден военачалник Даниел Хагари, в изявление за телевизионния канал 13Reshet. „ Можем да се противопоставим. Да се ​​каже, че Хамас ще бъде заличен от лицето на земята, е като да се хвърли прахуляк в очите.

Хагари изясни какво има поради под „ друга конструкция “: „ Някой би трябвало да размени Хамас, че тази организация ще разпределя храна, ще взе участие в гражданската администрация, в случай че желаеме в действителност да отслабим Хамас. “

На въпрос дали палестинската власт може да стане опция на Хамас, ръководителят на пресслужбата на армията отговори: „ Няма да приказвам за съответна опция. Но, в случай че не дадем опция на Газа, тогава в последна сметка още веднъж ще получим Хамас. “

НА ЖИВО – Борисов: Ние сме на избори, въпросът е чисто софтуерен 20.06.24 10:23 БЧК раздава безвъзмездна вода, поради жегите 20.06.24 10:18 Генерал Даниел Хагари: Който си мисли, че Хамас може да бъде погубен, бърка 20.06.24 10:16 НА ЖИВО – Пеевски: Нека всички сътрудници да излязат от транса, в който са 20.06.24 10:14 Даниел Митов: Вчера не видяхме разсъдък, през днешния ден да се надяваме, че ще стартира да се появява 20.06.24 10:05

Който си мисли, че Хамас може да бъде погубен, бърка

Хагари сподели още, че наближава цялостното проваляне на частта на Хамас в Рафах. „ Терористичната бригада, забъркана в клането на 7 октомври, е покрай провалянето “, сподели той.

Коментирайки резултатите от интервенция Арнон, по време на която израелските сили за сигурност освободиха четирима заложници от плен в бежанския лагер Нусейрат, Хагари призна:

„ Не всички заложници ще бъдат върнати вкъщи с помощта на такива интервенции. “

Той добави, че ИД, дружно с други структури, непрестанно работят за освобождението на заложниците.

„ Ще създадем всичко, с цел да върнем пленниците живи “, увери началникът на пресслужбата на армията.

Кабинетът на министър-председателя разяснява изявлението на Хагари със следното изказване:

„ Унищожаването на Хамас е една от военните цели, сложени от военно-политическия кабинет. Армията е длъжна да се стреми да реализира тази цел. “

Последва пояснение от пресслужбата на армията: „ Денем и нощем израелската войска извършва дилемите, сложени от политическото управление “.

Трябва да се означи, че това не е първият път, когато бригаден военачалник Хагари показва песимизъм по отношение на изказванията на политици. Така по време на конференцията „ Хората на страната “, извършена от изданието Yedioth Ahronoth при започване на май, Хагари сподели:

„ Моля обществеността да не се заблуждава – терорът няма да изчезне даже след приключването на интервенцията в Рафа. “

Тези думи идват малко откакто министър председателят Бенямин Нетаняху сподели, че Израел е на крачка от успеха.

 

Източник: 13Reshet /Превод: SafeNews

Още вести четете в: Свят За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР