ГЕРБ-СДС губи два мандата от вота в чужбина, а Радев – един. Отиват за ПП-ДБ, Възраждане и ДПС
Kой завоюва и кой изгуби от вота в чужбина? На базата на 98,33% публично броене от ЦИК екипът на " Галъп Интернешънъл Болкан " под управлението на проф. Михаил Константинов пресметна по открития в закона способ приноса на вота в чужбина за основаната парламентарна настройка.
От разпределението на гласовете, подадени в чужбина печелят следните
политически сили:
- ПП-ДБ - 1 мандат;
- Възраждане “ - 1 мандат;
- Движение за права и свободи - 1 мандат;
В същото време разпределението на вота в чужбина лишава от мандатите на
първите две политически сили:
- от " Прогресивна България " лиши 1 мандат;
- от ГЕРБ-СДС лиши 2 мандата.
FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg
КОМЕНТАРИ




