Котаракът, който е живял в дома на Сергей Скрипал в

...
Котаракът, който е живял в дома на Сергей Скрипал в
Коментари Харесай

Изгориха с огнехвъргачка котката на Скрипал

Котаракът, който е живял в дома на Сергей Скрипал в Солзбъри, е бил изгорял с огнехвъргачка. Това бе обявено в ефира на тв канала "Россия 24 ".

"Персийският котарак Неш ван Дрейк освен е бил приспан, вместо реабилитация, а е бил изгорял и то не в специфичен крематориум, а с огнехвъргачка ", описа водещият на програмата и назова това "диващина в духа на Средновековието ", когато животните с черна четина били считани за слеги на дявола или помагачи на вещици и били изгаряни на клада ".

В дома на Сергей Скрипал е имало морски свинчета и котарак. За гибелта на животните бе обявено от английската полиция на 6 април. Гризачите умрели от обезводняване, защото къщата била запечатана за няколко дни. Котаракът бил открит тежко уплашен и бил изпратен в лабораторията за химическо оръжие Портън Даун край града. Ветеринарът решил да го приспи, с цел да го избави от страданията.

Според говорителката на съветското Министерство на външните работи Мария Захарова животните освен, че са починали при странни условия, само че са били и кремирани. "На пръв взор това може да породи следващата порция смешки от сорта "очистиха значими очевидци ", само че в реалност това са "важни очевидци ", защото става дума за химическо отровно вещество, което съгласно някои версии, може да е било употребявано в дома на Скрипал ", разяснява Захарова.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР