Косово победи Латвия с 4:3 в приятелски двубой, игран в

...

Гол в последната минута носи първи успех на Косово след 9 поражения

Косово победи Латвия с 4:3 в другарски дуел, игран в Косовска Митровица. Това бе първи триумф за Косово от юни 2016-а година след девет следващи провали.

Успехът донесе Бесар Халими с гол безусловно в последната минута. Халими вкара за 4:3 в четвъртата минута на добавеното време.

Латвия поведе в 11-ата минута посредством Глебс Клушкинс, а две по-късно Авир Рахмани изравни за 1:1.

Пак Латвия повече в 30-ата минута с гол на Валерий Шабала, а в 45-ата Ведат Мурики бе прецизен за 2:2.

За трети път гостите излязоха напред в резултата в 59-ата минута, когато се разписа Аланс Синелниковски.

FT Kosovo 4 Latvia 3. Halimi nets winner as Kosovo win an international game for the first time since June 2016. Kosovo had lost 9 games in a row #KOSLTV #KOSLVA pic.twitter.com/n2oIHIV2Js
— Football 24/7 (@foetball247) November 13, 2017
Албанците стигнаха до равенството в 86-ата минута след попадение на Елбасан Рашани, а в 94-ата пристигна и огромната наслада след гола на Бесар Халими.

Besar Halimi, 94 minute, Kosovo 4:3 Latvia,,, What a moment, what a joy.. #KosovoPower pic.twitter.com/plckTGowdJ