Кошмарът Франк Де Бур“ отново изплува на стадион Джузепе Меаца“.

...

Кошмарът „Де Бур“ изплува на „Меаца“

Кошмарът „ Франк Де Бур “ още веднъж изплува на стадион „ Джузепе Меаца “. Преди две години холандският експерт започва пагубно кариерата си отпред на „ Интер “ и това предопредели скорошната разлъка сред двете страни. Тогава „ нерадзурите “ завоюваха едвам една точка в първите си два кръга против непретенциозни противници като „ Киево “ (0:2) и „ Палермо “ (1:1). До уволнението му през ноември грандът от Милано бе инкасирал 7 загуби от 14 срещи във всички шампионати.
Началото на новата акция е идентично с това от сезон 2016/17. „ Интер “ на Лучано Спалети измъкна едно тъждество след 180 игрови минути – 0:1 от „ Сасуоло “ и 2:2 с „ Торино “ в неделя.
Единственото по-лошо начало за 18-кратния първенец на Серия А датира от 1983/84, когато отборът потегли с две провали. През 2011 година с треньор Джан Пиеро Гасперени тимът още веднъж взе единствено точка за същия интервал, само че първия мач за сезона с „ Лече “ бе отсрочен, а в следствие и извоюван.
В семейството на „ биковете “ Иван Перишич и Стивън де Врай дадоха солидна преднина на домакините още преди почивката. След подновяването на играта непредвиден срив докара до изпуснатата победа след голове на Андреа Белоти и Суалихо Меите.
В същото време почитателите на „ Дженоа “ уважиха жертвите от срутения мост “Моранди “ в Генуа с 43-минутна тишина по време на срещата с „ Емполи “ (2:1). Точно толкоз бяха и починалите в средата на август. В края на първата част мълчанието бе нарушено със скандиране на името на пристанищния град.
А „ Фиорентина “ вкара 6 гола в Серия А за първи път от 22 години при триумфа с 6:1 над „ Киево “. За последно това се случи през 1996-а против „ Падова “ (6:4).
Източник: trud.bg