Корабът Вера Су“ отново ще бъде пуснат на търг, но

...
Корабът Вера Су“ отново ще бъде пуснат на търг, но
Коментари Харесай

Нулев интерес - държавата пуска „Вера Су“ на втори търг с по-ниска цена

Корабът „ Вера Су “ още веднъж ще бъде пуснат на търг, само че този път цената му ще бъде по-ниска. Това разяснява за Българска телеграфна агенция капитан Валентин Енчев, който е шеф на „ Морска администрация “ във Варна. Причината – през днешния ден не са се явили претенденти, които да купят плавателния съд.

Припомняме, че Министерство на превоза заяви при започване на септември, че ще се опита да продаде кораба, като първичната тръжна цена бе в размер на 460 хиляди $ без Данък добавена стойност. Сега Енчев споделя, че при втория търг, който ще бъде проведен „ в най-кратки периоди “, цената ще бъде по-ниска. Нормативната уредба дава опция тя да бъде понижена с до 20%.

Плавателният съд се намира на територията на пристанище със особено предопределение „ ТЕРЕМ – КРЗ Флотски боеприпас – Варна ”, където може да бъде оглеждан от тези, които биха показали интерес да го купят. В обявлението на търга е посочено, че корабът е

неспособен за експлоатация поради обилни деформации и разкъсвания на дънната облицовка и носовата част, негодни за употреба силова уредба и корабни машини и механизми. “

Предвид положението на плавателния съд, не е ясно какво ще се случи с него, в случай че и при втория търг не се появят претенденти.

Припомняме, че корабът заседна край местността „ Яйлата “ при Камен бряг на 20 септември 2021 година и изтеглен след повече от месец на 26 октомври 2021 година, когато транспортното ведомство бе ръководено от актуалният длъжностен министър Христо Алексиев. Бившият транспортен министър Николай Събев разкри, че разноските по изваждане на кораба са на стойност съвсем 3 млн. лева

Ако обявата ви е била забавна и потребна, не пропускайте да ни последвате в обществените мрежи Фейсбук, LinkedIn, Twitter и Instagram, както и да се запишете за E-mail бюлетина ни.
Източник: economic.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР