Конституционната реформа не трябва да бъде на всяка цена. Моделът,

...
Конституционната реформа не трябва да бъде на всяка цена. Моделът,
Коментари Харесай

Костадин Костадинов: Mинистърът на правосъдието трябва да е и главен прокурор

„ Конституционната промяна не би трябвало да бъде непременно. Моделът, който за нас е добър, е този, който е в Съединени американски щати – министърът на правораздаването е и основен прокурор “. Това разяснява в Народното събрание водачът на „ Възраждане “ Костадин Костадинов.

Според него обаче огромният проблем е, че там има построена институционална народна власт, до момента в който при нас няма.

Вотът докара до скандал в залата и съвсем пердах

 

„ Като си помисля у нас какви хора стават министри на правораздаването, би било извънредно рисково той да е и основен прокурор, само че за в бъдеще най-хубавото решение е това “, посочи Костадинов. Той счита, че сегашният основен прокурор Иван Гешев би трябвало да бъде заменен.

" За нас беше извънредно приятна изненада да научим последните няколко месеца от обществени изяви на хора, които са част от обединението ПП-ДБ, че те споделят неща, които ние сме говорили през последните три години за това, че институцията основен прокурор би трябвало да бъде отстранена ", уточни по-късно в декларация от парламентарната естрада Костадинов.

Двамата депутати приказваха един през различен

Той посочи, че един от разновидностите, които са предложили, е бил министърът на правораздаването да бъде основен прокурор или да извършва функционалността, и е бил отритнат с концепцията, че това няма по какъв начин да се случи на българска почва. 

" Въпросът обаче, който тук сега би трябвало да получи своя отговор, е по какъв начин ще се случи тази конституционна промяна, тъй като има три разновидността за нея ", счита той.

Хората желаят приходи и сигурност - това държавно управление няма да им ги даде, добави той

По думите му единият вид е този път, по който е тръгнала ръководещата коалиция сега сред ГЕРБ и ПП-ДБ в търсене на конституционно болшинство с четвъртата политическа мощ – Движение за права и свободи.

  " Втори вид за сформиране на конституционно болшинство е с третата политическа мощ ", сподели депутатът и посочи, че е доста по-логичен. Според него има и трети вид – да не се състои конституционна промяна. 

Източник: btvnovinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР