Конфликтът в Близкия изток е изключително сложен, но не бива

...
Конфликтът в Близкия изток е изключително сложен, но не бива
Коментари Харесай

Надежда Нейнски пред Дарик: Хората не обичат да правят избори, защото изборите са отговорност

" Конфликтът в Близкия изток е извънредно комплициран, само че не трябва да забравяме, че тези, които нападнаха първи, бяха " Хамас ", и то нападнаха спокойно население -хора, котио изобщо не подозираха, че може да се случи сходно нещо ". Това разяснява пред Дарик радио Надежда Нейнски.

По думите й сега огромният въпрос е дали ще има сухопътна интервенция. " Аз считам, че една сухопътна интервенция в Ивицата Газа би билатрагедия и за двете страни, тъй като всички знаем, че " Хамас " управлява тази територия и има безпределно доста подземни тунели, в които не се знае какво ще посрещне израелските бойци ", разяснява тя.

Според Нейнски арабските страни имат основна роля в посока на това да се откри решение на близкоизточния спор и " Хамас " в действителност да бъде обезвреден.
За изборите
" Аз считам, че хората като цяло не обичат да вършат избори, тъй като изборите са отговорност. Трябва да избереш сред доста едно и това значи, че ти се натоварваш с отговорността за това, което си избрал ", уточни Надежда Нейнски.

Тя изрази мнението, ченачинът, по който избираме, ще бъде методът, по който живеемвъв всяко едно отношение.

" Изборният развой, с цел да стигнем до това, което е през днешния ден, е изключителноважния метод за смяна на властта. Ако няма демократични избори, властта ще се сменя с принуждение. В демокрацията изборите са опцията хората да се произнесат като оценка за едно ръководство, или да изберат сред други други възможности ", сподели още Нейнски.

За анулацията на машинното гласоподаване тя разяснява, чевсяко затруднение основава мотивация. " Българинът е подобен човек, че работи напук. Ако му пречат да гласоподава - той отива и гласоподава. Едно сходно деяние съгласно мен е изиграло повече мобилизираща роля ", на мнение е Нейнски.

Тя изрази терзанието сиот това, че в България непрекъснато има кавги за нещо. " Притеснявам се, че откакто се дискредитираха политическите партии, институциите, в този момент е напът да се дискредитира и изборният развой ", уточни Надежда Нейнски.

" Аз съм безспорен последовател на машинното гласоподаване и считам, че в 21 век ние в действителност би трябвало да вървим напред и то минимизира възможностите за корист ", безапелационна бе тя.

Днес България избира локалната власт. Малко над 6 милиона и 48 хиляди души имат право да гласоподават на изборите за кметове, кметски наместници и общински съветници.След последните решения на ЦИК този път гласоподавателите ще могат да гласоподават единствено с хартиена бюлетина. В над 11 000 секции още веднъж ще има видеонаблюдение и лъчение на резултатите.

Особеност при локалните избори е, че за всеки обособен избор - за кмет на община, на регион или на кметство, както и за общински съветници, се гласоподава с обособена бюлетина. Избирателите получават друг брой бюлетини според от това какъв брой типа избор има в обитаемото им място.

Бюлетината се сгъва пред гласоподавателя от секционната комисия, а на гърба ѝ се поставя щемпел. Гласува се зад паравана, като по-късно гласоподавателят занася бюлетината - още веднъж сгъната, до комисията, с цел да ѝударят втори щемпел и да откъснат отрязъка с номера ѝ. Никой от комисията няма правото да я разгъва. След това гласоподавателят я получава назад, с цел да я пусне в урната. Подписва се в изборния лист и си взема документа за идентичност.

Гласоподавателят отбелязва вота си за кмет и листа с общински съветници,като слага знак Х или Vв квадратчето с номера на определения от него претендент, партия или коалиция, или в това на опцията " Не поддържам никого ". Отбелязването с тези знаци е фактически единствено в случай че е с писалка, пишеща със наследник цвят.
Източник: darik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР