Конър Шийри отбеляза златния гол във вратата на Бъфало за

...

Сидни Кросби сложи край на головата си суша

Конър Шийри означи " златния гол " във вратата на Бъфало за успеха на първенеца Питсбърг против Бъфало с 5:4. Попадението падна в 16-та секунда на продължението.

Сидни Кросби постави завършек на дългата си суша без гол и вкара изравнителното попадение за 3:3 в 38-та минута. Кросби направи и асистенцията за победния гол на Шийри. Четири гола паднаха във втората третина, след която гостите водеха с 3:4.

Фил Кесъл изравни 6 минути преди сирената и форсира добавеното време. Конър Шийри вкара същщо за 2:3 при започване на втората третина. Патрик Хорнквист означи първото попадение за " пингвините " в края на първата третина за 1:2.

Ивендър Кейн, Сам Райнхарт, Джак Ейхел и Беноа Пулио бяха точни за Сейбърс, които водеха съвсем от самото начало, само че трябваше да се задоволят единствено с 1 точка, която се дава за тъждество в постоянното време.