Конър МакДейвид отбеляза своите голове №43 и №44-ия за Едмънтън

...

Конър МакДейвид стана петият най-бърз играч в историята на НХЛ, достигнал 800 точки

Конър МакДейвид означи своите голове №43 и №44-ия за Едмънтън Ойлърс в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ) и натрупа 800 точки в кариерата си при домакинската победа над Филаделфия с 4:2.

МакДейвид асистира и за изравнителното попадение на Леон Драйсайтъл по-рано в третия интервал. Той изигра 545-ия си мач и стана петият най-бърз състезател в историята на НХЛ, който доближава до сходни числа. Преди него са Уейн Грецки (352 мача), Марио Лемьо (410), Майк Боси (525) Питър Щастни (531).

Конър МакДейвид донесе преднина за Ойлърс при оставащи 7:21 минути, а малко по-късно осъществя втория си гол 2:25 минути преди края на мача. Драйсайтъл добави две асистенции, Тайсън Бари означи едно попадение, а Стюърт Скинър направи 23 спасявания, за Едмънтън, който прекъсна серията си от четири провали.