Композиторът Иван Пеев, който е голямата любов на Лили Иванова,

...
Композиторът Иван Пеев, който е голямата любов на Лили Иванова,
Коментари Харесай

Лили Иванова погребва тайно голямата си любов

Композиторът Иван Пеев, който е огромната обич на Лили Иванова, ще бъде заровен скрито, тъй като по всяка възможност ще участва и самата прима, написа обстоятелства.бг.

Певицата от години не върви на поклонения на свои сътрудници, тъй като се опасява да не бъде снимана от близко, с цел да не ѝ се видят бръчките, които усърдно крие на формалните си снимки. Този път обаче, може би ще направи изключение, защото покойникът е повече от специфичен — за него тя споделя, че е единственият мъж, който е обичала същински.

Последното предпочитание на музиканта е било да бъде изпратен в последния му път единствено от най-близките, безшумно и добродушно, по този начин както и живя. Затова единствено едвам няколко индивида, които се броят на пръстите на едната ръка, са поканени на опелото, което по всяка възможност ще бъде на следващия ден.

Ванко Пеев, както го назовават в музикалната колегия, издъхна на 81-годишна възраст в събота, 24 ноември. Той е умрял в дома си.

Въпреки че имаше куп здравословни проблеми през последните години, той се държеше до последно и всеки вторник се срещаше с най-близките си другари от сектора. Понякога му се постановяваше да пропусне сбирката, поради банкет в болница, където да бъде нормализирано положението му.

Преди 4-5 дни обаче, положението му внезапно се влошило. Не можел да стане от леглото, почнал все по-трудно да приказва. Единственият му наследник провел по този начин работата си, че да може да я прави от у дома, с цел да е покрай татко си и да се грижи за него.

В събота по някое време наследникът забелязал, че татко му не диша и извикал кола за спешна помощ. Лекарите установили кончината му.

„ Говореше ми за гибелта напоследък. На 2-3 пъти влизаше в Александровска, а по-късно ми показа: „ Да знаеш, че не се опасявам ”. Обичаше да се майтапи на тази тематика като споделяше: „ Щом никой не се е върнал от там, несъмнено е по-хубаво ”, описа поетът Георги Начев.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР