Комисията трябва да остане и да стане по-ефективна финансово и

...
Комисията трябва да остане и да стане по-ефективна финансово и
Коментари Харесай

Мартин Димитров: Правителството закрива Комисията по досиетата, крият агентите, връщат ни към мракобесното минало

Комисията би трябвало да остане и да стане по-ефективна финансово и оперативно, упорства депутатът

Закриването на Комисия по досиетата е антиреформа. Това е връщане в мракобесното минало. Това съобщи пред Faktor.bg депутатът от „ Да, България “ Мартин Димитров. Той е безапелационен, че по този начин на процедура се анулират инспекциите за принадлежност към Държавна сигурност и хората няма да имат осведомен избор за лицата във властта и институциите.

Това е опит да се скрият сътрудниците, които към момента не са осветени. Комисията би трябвало да остане и да стане по-ефективна финансово и оперативно, упорства депутатът.

Късно нощес стана ясно, че държавното управление на Радев закрива Комисията по досиетата, с мотив да топи бюджетния недостиг.

Предложението идва единствено ден откакто стана ясно, че Александър Маринов става консултант на финансовия министър Гълъб Донев, който се води, че е изработил закона за бюджета.

Александър Маринов Маринов, е оголен като притежател на явочна квартира на Държавна сигурност под псевдонима „ МАЙСТОРА ”. Той е вербуван от Софийско градско ръководство на МВР-ДС през 1983 година Принадлежността му към Държавна сигурност е открита и разкрита от Комисията по досиетата още през 2007 година при инспекцията на народните представители.

Скандалната концепция да се закрие Комисията по досиетата не е изненадваща, тъй като и като президент, а в този момент и като министър председател Радев се обкръжава извънредно с лица, свързани с Държавна сигурност.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР