Комисията по транспорт към СОС изслуша шефовете на транспортните дружества

...
Комисията по транспорт към СОС изслуша шефовете на транспортните дружества
Коментари Харесай

СОС иска от държавата 201 млн. лв. за транспорта в столицата

Комисията по превоз към СОС изслуша шефовете на транспортните сдружения по отношение на тяхното финансово положение. Информацията бе поискана от зам.-председателя на отрасловата комисия Зафир Зарков. „ Липсата на държавен бюджет и надлежно на общински усложнява обстановката, породена от сливането на двете рецесии – здравна и енергийна. Ние, обаче като общински съветници сме длъжни да я проследим и планираме решенията в точния момент. “, сподели Зарков.

Недостигът на средства в градския превоз е в размер на 201 милиона лв. и следва да бъде обезпечен от Държавния бюджет за разплащане по Регламент 1370, считат от СОС.
Финансират 125 плана по Столична стратегия „ Култура “ през 2022 година
Столичният общински съвет утвърди на 27 януари плановете, които ще се осъществят в границите на годината с финансовата поддръжка на Програ...
Прочети повече
При отчитане на опцията да не бъде изплащана 5% рационална облага на сдруженията, която е в размер на 23 милиона лв., нужните средства от Държавния бюджет по Регламент 1370 са в размер на 178 милиона лв.. Като всичко това е на база цените на суровините сега. Във връзка със положението на градския превоз ръководителят на отрасловата комисия Карлос Контрера сподели, че се постанова да се взема решение задача с три незнайни.

Директорът на ЦГМ показа информация за предстоящите резултати от транспортната задача за 2022 година, а точно – сдружението възнамерява опазване на транспортната задача и увеличение на приходите си, само че заради покачването на цените на горивата и електрическата енергия, загубите в превоза също се усилват. Планираната задача за 2022 година е в размер на 63 930 хиляди километра. Съгласно плановете на обособените сдружения, цените им на километър пробег са както следва: за Столичния електротранспорт – 9,02 лева без Данък добавена стойност за трамваен и тролейбусен транспорт и 4,14 лева без Данък добавена стойност за транспорт с електробуси, за Столичния автотранспорт – 4,95 лева без Данък добавена стойност и за Метрополитена – 22,80 лева без Данък добавена стойност.

При по този начин направените планове, нужната сума за финансиране на публичния превоз за 2022 година е 503 милиона лева с отчасти Данък добавена стойност. Част от плануваните средства за разплащане на транспортната задача са от доходи от продажба на транспортни документи – 131 милиона лева с Данък добавена стойност (94 милиона лева са планувани в бюджета на ЦГМ, което съставлява нарастване с 8%, по отношение на заложените в икономическата рамка за 2021 година и 37 милиона лева посредством продажби на транспортните оператори). Също и от доходи от обезщетения за преференциални карти – 176 милиона лева с Данък добавена стойност (150 милиона от бюджета на Столична община и 21 милиона от държавния бюджет). От ЦГМ оповестяват, че е планувано е и нарастване на приходите от платено паркиране в размер на 5 милиона лв., заради увеличението на зоните за платено паркиране.

 
Георги Георгиев, ръководител на СОС: Ще въведем непоколебим надзор и ясни правила за преместваемите обекти в София
Подобряване на политическия разговор, повече взаимна работа и повече общи дела, които да ни свързват и сплотяват. Така ръководителят...
Прочети повече
Още от СОФИЯ:
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР