Комби версията на най-новата E-класа има повече място за хора

...
Комби версията на най-новата E-класа има повече място за хора
Коментари Харесай

Новата Е-класа комби отлага комбикалипсиса с един час

Комби версията на най-новата E-класа има повече място за хора и багаж, както и динамична линия на покрива, която припомня на остарелия CLS Shooting Brake.

Mercedes-Benz създава превъзходни комбита от съвсем 50 години, само че в новата Е-класа комби може би е основал най-желаното до момента. Предишните комбита от Е-класата бяха най-вече рационални, само че най-новият товарен автомобил W214, който ще се продава в Европа тази есен, се отличава с атлетично изглеждаща снижаваща се линия на покрива, която придава на комбито динамичен тип.

Може да се каже, че малко припомня на остарелия CLS Shooting Brake с код X218, макар че тези издути задни калници и ясно изразената дипла над всяко задно колело значат, че не можем да не си помислим, че в него има и малко Audi RS6.

Но с фамозната трилъчева звезда, изобразена върху или над черната
(и по избор осветена) радиаторна решетка според от определеното съоръжение, и същата звезда, повторена четири пъти в LED задните светлини, всяко комплициране по отношение на това кой немски авто производител е основал това красиво комби ще бъде кратковременно.

Повече място за краката, по-малко място за багаж

След като се приказва за по-спортен и моден дизайн на най-новото комби на E-класата, може да се допусна, че практичността е потърпевша. Не е по този начин, твърди Mercedes, който може да изброи куп измервания, с цел да потвърди, че новият автомобил има малко повече вътрешно пространство във всяко премерване, като се изключи пространството за раменете начело (което остава непроменено), и обезпечава осезаемо усъвършенстване на пространството за краката откъм гърба, което се дължи основно на удължение на междуосието с 22 мм.

Но сравнението на размерите на багажника на остарялото и новото комби демонстрира, че новият автомобил несъмнено е пожертвал малко пространство в името на стила. Докато данните за свалените седалки приказват, че потенциалът се е подобрил съвсем незабележимо от 1820 на 1 830 литра, при сложени задни седалки той в действителност спада от 640 на 615 литра.

Добрата вест за купувачите на PHEV е, че подът към този момент няма огромен “товарен борд ”, породен от разположението на акумулатора, само че общото пространство още веднъж е доста по-малко, в сравнение с при моделите с нормално вътрешно горене, и също е намаляло леко до 460 литра спрямо предходния PHEV с сложени седалки.

Електрическият пробег на PHEV се е удвоил

Единственият PHEV вид, предопределен за Европа, за представянето тази есен е E300e, който комбинира 2,0-литров, четирицилиндров бензинов мотор с 201 к.с. и 95 kW (127 к.с.) електромотор, инсталиран в деветстепенната автоматизирана трансмисия.

Общата мощ на системата от 308 к.с. обезпечава на PHEV ускоряване от 0 до 100 км/ч за 6,5 секунди, а за батерията с потенциал 25,4 kWh се твърди, че предлага пробег от на 100 км – това е повече от два пъти повече от пробега на PHEV, който заменя.

Mercedes твърди, че по-късно в Европа ще се появят още четирицилиндрови PHEV с дизелови и бензинови мотори, както и шестцилиндров дизел, само че в началото единствените други варианти за мотор са два 2,0-литрови меки хибрида.

Моделите E200 (201 к.с./204 к.с.) и E220d diesel (194 к.с./197 к.с.) са заимствани непосредствено от седана и този път разполагат с електромотор с мощ 17 kW (23 к.с./23 к.с.) вместо 15 kW (20 к.с./20 к.с.).

Подобно на своите братя седани, комбитата от E-класа могат да бъдат оборудвани с въздушното окачване Airmatic на Mercedes във всички четири ъгъла, само че комбито е още по-добро от седана, като предлага общоприетоо въздушно окачване в задната част на всеки модел.

Селфи камерата и автоматизираното паркиране са общоприети

Освен това това е същият пакет на Е-класата, с който се запознахме през април, когато Mercedes разкри седана за 2024-а, което значи, че той е зареден с технологии, като се стартира със общоприетия екран MBUX Superscreen на арматурното табло, който като алтернатива може да бъде уголемен до страната на пасажера в автомобила.

Дисплеят за пасажери може да излъчва телевизионно или друго видео наличие, даже в придвижване, само че всякога, когато лидерът се опита да огледа на другата страна и да „ метне оче “ към екрана, камера ще забележи придвижването и ще затъмни екрана, с цел да му “развали заниманието ” или пък да му избави животеца. В взаимозависимост от гледната точка.

Това е супер екстра за „ таксиджийските “ мерцедеси, които ще наводнят Германия напълно скоро.

Има също по този начин камера за селфита и съгласуемост с приложенията Zoom и Webex, които разрешават осъществяване на видеоконференции, когато автомобилът е паркиран, с цел да се резервира продуктивността на предприемачите, а дисплеят на инфоразвлекателната система може да демонстрира TikTok и игри като Angry Birds за хората, които желаят да избягат от мейлите.

А новата система за визуализация трансформира звука на музиката и резултатите от филми и приложения, възпроизвеждани посредством Hi-Fi, в импулси от дейното амбиентно осветяване.

В актуалния свят няма по какъв начин да се избяга от такива gimmicks. Този ноември, да е жив и здрав, Бруно Сако ще чукне 90 лазарника. Но след доста време ще се обръща в гроба поради такива неща.

Други, евентуално по-полезни технологии включват дигитален ключ (вече за Apple и Android) и автоматизирана система за паркиране, които се оферират общоприетоо.

Този тип паркиране би трябвало да се прави, когато лидерът е в автомобила, само че по избор се оферират надстройки за отдалечено паркиране (чрез смартфон) и паркиране с памет (която може да съхранява 5 разнообразни маневри), както и авансово инсталиране на автоматизиран паркинг, въпреки че това зависи от приемането на съответните закони и построяването на подобаващи гаражи с уместно съоръжение.

И до момента в който визията на цивилното комби е към този момент ясна, то прототипът за All-terrain разновидността към момента броди с камуфлаж. Това е второ потомство, в което мерцедес се пробва да настигне All-road комбито на Ауди по известност и продажби.

Познат като All-Terrain, моделът ще следва стъпките на седана и ще одобри изпъкнала радиаторна решетка, която е „ фланкирана “ от задно ситуирани фарове. Можем да забележим също по този начин вградени дръжки на вратите и отличителни задни светлини с графика на трилъчева звезда.

„ Претенцията му за популярност “ е пластмасовата обшивка на каросерията и окачването, насочено към офроуд. Можем да чакаме и подправени скидпад-ове и режими на шофиране офроуд с забавни имена.

Интериорът значително би трябвало да се придвижи от седана, а това значи, че можем да чакаме да открием MBUX Superscreen, който черпи ентусиазъм от MBUX Hyperscreen.

От Mercedes не са навлезли в доста детайлности, само че той разполага с голяма информационно-развлекателна система, както и с екран за предния пасажер.

На други места би трябвало да има свободно изравен дигитален инструментален панел, амбиентно осветяване и камера за селфита/видео в горната част на арматурното табло. Клиентите могат да чакат също по този начин порести дървени облицовки и опция за основаване на клипове TikTok в автомобила.

В европейския All-Terrain евентуално ще се предлага подбор от мотори, макар че Mercedes е удостоверил единствено две варианти за американския седан.

Те включват 2,0-литров четирицилиндров мотор с турбокомпресор с мощ 255 к.с. (190 кВт) и въртящ миг 400 Нм, както и 3,0-литров шестцилиндров мотор с мощ 375 к.с. (280 кВт) и въртящ миг 500 Нм.

Вдъхновеното от кросоувъра комби евентуално ще дебютира по-късно тази година и ще се завърне в Америка. Това следва да се види, само че цената на E 450 4MATIC All-Terrain Wagon за 2023 година стартира от 71 250 $ и се бори с Audi A6 allroad, както и с Volvo V90 Cross Country.

Комбито се трансформира в кросоувър, с цел да оцелее. От друга страна, то има напълно действителен късмет да отвърне на удара с помощта на електрификацията. Нещо, което разясняваме в различен материал, тук.

Източник: kaldata.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР