Колумбия спря победния ход на Бразилия в световните квалификации за

...

Спряха победния ход на Бразилия към Мондиал 2022

Колумбия спря победния ход на Бразилия в международните квалификации за Мондиал 2022 в Катар. Неймар и компания загуиха първите си точки в акцията, завършвайки 0:0 на стадиона в Баранкийя. Домакините започнаха чудесно, като още в първата минута вратарят на Ливърпул Алисон трябваше да се намесва след изстрел на Хуан Кинтеро. Малко по-късно пропуск направи и Йери Мина. Отговорът на “селесао” не закъсня, само че Неймар пропусна да се разпише след удар от отдалеченост. В средата на полувремето и Фред не съумя да се възползва от чудесно подаване на Неймар. През второто полувреме бразилците притиснаха своя противник и съумяха да вкарат, само че попадението на Рафиня беше анулирано след интервенция на ВАР. С равенството Бразилия остана отпред в класирането с 28 точки от 10 мача пред Аржентина с 22. Колумбия заема петото място с 15 пункта.