Колумбия постигна впечатляващ обрат срещу Франция в контролна среща, играна

...

Колумбия попари Париж с впечатляващ обрат над Франция

Колумбия реализира впечатляващ поврат против Франция в контролна среща, играна на “Стад дьо Франс” в Париж. Лос кафетерос губеха с 0:2, само че в последна сметка стигнаха до триумф - 3:2. Оливие Жиру и Тома Льомар дадоха преднина на “петлите”, само че с попадения на Луис Муриел, Радамел Фалкао и Хуан Фернандо Кинтеро от дузпа южноамериканците стигнаха до успеха.

Резултатът бе открит в 11-ата минута, когато неточност на Давид Оспина след прострелен пас на Антоан Гризман разреши на Жиру да се озове на стрелкова позиция в дребното наказателно поле и да открие. 15 минути по-късно “петлите” удвоиха преднината си. Отлична многоходовоа композиция бе приключена с диагонален удар на Льомар. Съвсем скоро обаче колумбийците понижиха резултата. Един опит за центриране на Муриел се трансформира удар, който изненада Юго Лорис.

В средата на втората част южноамериканците изравниха. Хамес Родригес откри Радамел Фалкао на чиста позиция и нападателят на Монако направи 2:2. Пет минути преди края на мача пък Самюел Юмтити спъна в наказателното поле Хосе Искиердо и реферът уточни бялата точка. Зад топката застана Кинтеро и донесе обрата на колумбийците.

ФРАНЦИЯ - КОЛУМБИЯ 2:3