Колумбия победи с класическото 3:0 състава на Полша в среща

...

Колумбия изхвърли Полша от Мондиала след класика в Казан

Колумбия победи с класическото 3:0 състава на Полша в среща от Група H на Световното състезание в Русия, играна пред близо 43 000 фенове на стадион „ Казан Арена “ в Казан. По този метод южноамериканците записаха първа победа на Мондиала и резервираха шансове да се класират за идната фаза. От своя страна след втората си поредна загуба в Русия поляците безславно напущат шампионата.

Иначе днешният дуел мина напълно под превъзходството на колумбийците, които тотално надиграха своя противник. Тимът на Хосе Пекерман показва доста разнообразна игра в предни позиции и справедливо стигна до изразителната победа. От своя страна футболистите на Полша, водени от звездата на отбора Роберт Левандовски, още веднъж разочароваха и по никакъв метод не съумяха да се опълчват на съперника. Единствената опция, разкрила се пред нападателя на Байерн Мюнхен пристигна в 59-ата минута, само че останал очи в очи с Оспина, Левандовски пропусна.
 Футболистите на Полша, водени от звездата на отбора Роберт Левандовски, още веднъж разочароваха и по никакъв метод не съумяха да се опълчват Футболистите на Полша, водени от звездата на отбора Роберт Левандовски, още веднъж разочароваха и по никакъв метод не съумяха да се опълчват / БГНЕС
Иначе Колумбия откри резултата в 40-ата минута, при която бранителят на Барселона Йери Мина засече с глава съвършено центриране отдясно на Хамес Родригес. В 70-ата минута капитанът на “лос кафетерос “ Радамел Фалкао удвои, завършвайки отлична офанзива на своя отбор. Крайното 3:0 оформи изигралият страховит мач Хуан Куадрадо, който се разписа в 75-ата минута след втората асистенция на Хамес Родригес.
 Крайното 3:0 оформи изигралият страховит мач Хуан Куадрадо, който се разписа в 75-ата минута след втората асистенция на Хамес Родригес. Крайното 3:0 оформи изигралият страховит мач Хуан Куадрадо, който се разписа в 75-ата минута след втората асистенция на Хамес Родригес. / БГНЕС
След днешния триумф Колумбия заема третата позиция в класирането с актив от 3 точки, до момента в който Полша е на последно място без извоювана точка. Лидери с по 4 пункта са Япония и Сенегал. В последния кръг Колумбия се изправя против Сенегал, а Япония против Полша. /БГНЕС
Източник: bgnes.com