Коледната ваканция на Народното събрание да бъде съкратена - от

...
Коледната ваканция на Народното събрание да бъде съкратена - от
Коментари Харесай

Депутатите спорят колко да е коледната ваканция на парламента

Коледната почивка на Народното събрание да бъде съкратена - от 24 декември до 1 януари в това число, оферират от ПП-ДБ в план за решение, импортиран в деловодството. По устав Народното събрание почива от 22 декември до 10 януари.

Други парламентарни групи обаче ще предложат на следващия ден да е последният работен ден, а ваканцията да е до 6 януари, научи " Труд news ".

Първото пленарно съвещание за 2025 година да е на 8 януари, сряда, наподобява по-вероятният вид, а разногласието е дали депутатите да се съберат на пленарни съвещания този уикенд, с цел да изгласуват образуването на непрекъснати парламентарни комисии.

До момента 51-вото Народно събрание одобри единствено правилника за организацията и активността си и сътвори две краткотрайни комисии - за определяне на всички обстоятелства и условия по отношение на проблемите с безводието в страната и за за инспекция и определяне на обстоятелства и условия по отношение на установените огнища на чума по дребни преживни животни и шарка по дребни преживни животни на територията на Република България.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР