Васил Терзиев: Не виждам причина за нови избори в София, но ако съдът постанови, ще се съобразим
Кметът на София Васил Терзиев съобщи, че не вижда причина за нови кметски избори в столицата. Ако съдът постанови, че би трябвало да има, ще се съобразим, сподели пред публицисти Терзиев по отношение на коментара на Бойко Борисов за нови избори в София. По думите му в една правова страна е значимо какво ще постанови съдът.
Вчера Бойко Борисов разяснява неналичието на определен ръководител на Столичния общински съвет (СОС) и съобщи, че процедурата изисква този, който е определен за кмет, и е първа политическа партия, да прави болшинства и попита за какво да няма нови избори.
„ Докато аз съм на този пост, ще пазя ползите на софиянци, ще работим интензивно с администрацията и ще виждам да планува дневния ред “, сподели Терзиев, представен от Българска телеграфна агенция.
На въпрос, обвързван с възможна операция на вота, Терзиев съобщи: “Ако говорите за изборни операции, доста добре знаете какво се случи. Знаете какъв брой протокола имаше, където се вижда на видеозаписите, че съм със 150 – 200 гласа и ми се написа нула. ” Според него, в случай че се стигне до такава степен да се броят всички гласове, то той би имал повече гласове. Всичките тези обвинявания за изборни измами от хора, които анулираха машинния избор, които имат богат опит в правене на избори, за мен е малко несериозно, сподели още той.
Терзиев разгласи още, че в границите на идващите няколко седмици ще внесат отчет за преструктуриране на Столична община. Работи се, належащо е, има недостатъци в метода, по който е проведена работата сега, добави Терзиев.
trud.bg




