Ивайло Кукурин: Младост ще бъде най-желаният район в София – няма да се поддам на политически натиск
Кметът на регион " Младост “ съобщи, че няма да се поддаде на политически и корупционен напън и ще продължи да пази визията си за развиването на региона. В своя позиция до медиите той насочи остри рецензии към политическите обединения " Спаси София “ и " Демократична България “, като ги упрекна в двойни стандарти и безмълвие по тематиката за корупцията.
" Не клекнах пред корупционния напън от Политическа партия. Няма да се огъна пред натиска на " Спаси София “ и " Демократична България “, съобщи Кукурин.
Той напомни, че през предходната година представители на локалната власт, измежду които и районни кметове, са били подложени на напън от управлението на " Продължаваме промяната “ за споразумяване на публични поръчки против комисионна от 6 %.
" Районни кметове, измежду които и аз като кмет на " Младост “, бяхме подложени на напън да уреждаме публични поръчки против 6%. " Спаси София “ и " Демократична България “ гузно мълчаха. Затова дружно с кмета на " Люлин “ и общински съветници напуснахме обединението “, показва той.
По думите му, преди четири месеца от регион " Младост “ са били отнети 11 декара терен, които след това са били предоставени на огромен строителен вложител.
" Срещу една огромна нула " моралистите “ от Секретен сътрудник и Демократична България подариха 150 милиона евро. Дали това " вони на корупция “ – всеки самичък може да реши “, разяснява Кукурин.
Той акцентира, че е защитавал концепцията въпросният терен да бъде употребен за обезщетяване на 11 междублокови пространства, с цел да се предотврати застрояване в зелените площи на региона.
Според него офанзивите против него целят да спрат развиването на " Младост “ и да отклонят вниманието от проблемите в самите политически обединения.
" Днес същите тези политически групировки се пробват да спрат напредъка на " Младост “ и да отклонят вниманието от корупцията при тях. Няма да се поддам на политически напън. " Младост “ ще бъде най-желаният регион за живеене в София “, декларира районният кмет.
Кукурин показа и част от плановете, които съгласно него ще трансформират образа на региона. Сред тях са построяването на съвременен културен дом, нова европейска спортна зала, нова постройка на районната администрация и нов храм.
" Това е визията, която считам за вярна, и ще я пазя без значение от политическите ползи и напън “, акцентира той.
Кметът на " Младост “ уточни още, че преди две седмици Столичният общински съвет е одобрил едно от най-големите компенсации за региона и " Софийски парцели “ – 15 000 кв. м обезщетение " до ключ “ без разход на обществени средства.
" Това е един от най-хубавите образци за публично-частно партньорство “, разяснява Кукурин.
В умозаключение той благодари на жителите и домоуправителите, които поддържат неговата визия за развиването на региона.
" Няма да разреша " Младост “ да бъде употребен за политически и стопански борби “, съобщи още.
От ФОКУС припомняме, че.
" Не клекнах пред корупционния напън от Политическа партия. Няма да се огъна пред натиска на " Спаси София “ и " Демократична България “, съобщи Кукурин.
Той напомни, че през предходната година представители на локалната власт, измежду които и районни кметове, са били подложени на напън от управлението на " Продължаваме промяната “ за споразумяване на публични поръчки против комисионна от 6 %.
" Районни кметове, измежду които и аз като кмет на " Младост “, бяхме подложени на напън да уреждаме публични поръчки против 6%. " Спаси София “ и " Демократична България “ гузно мълчаха. Затова дружно с кмета на " Люлин “ и общински съветници напуснахме обединението “, показва той.
По думите му, преди четири месеца от регион " Младост “ са били отнети 11 декара терен, които след това са били предоставени на огромен строителен вложител.
" Срещу една огромна нула " моралистите “ от Секретен сътрудник и Демократична България подариха 150 милиона евро. Дали това " вони на корупция “ – всеки самичък може да реши “, разяснява Кукурин.
Той акцентира, че е защитавал концепцията въпросният терен да бъде употребен за обезщетяване на 11 междублокови пространства, с цел да се предотврати застрояване в зелените площи на региона.
Според него офанзивите против него целят да спрат развиването на " Младост “ и да отклонят вниманието от проблемите в самите политически обединения.
" Днес същите тези политически групировки се пробват да спрат напредъка на " Младост “ и да отклонят вниманието от корупцията при тях. Няма да се поддам на политически напън. " Младост “ ще бъде най-желаният регион за живеене в София “, декларира районният кмет.
Кукурин показа и част от плановете, които съгласно него ще трансформират образа на региона. Сред тях са построяването на съвременен културен дом, нова европейска спортна зала, нова постройка на районната администрация и нов храм.
" Това е визията, която считам за вярна, и ще я пазя без значение от политическите ползи и напън “, акцентира той.
Кметът на " Младост “ уточни още, че преди две седмици Столичният общински съвет е одобрил едно от най-големите компенсации за региона и " Софийски парцели “ – 15 000 кв. м обезщетение " до ключ “ без разход на обществени средства.
" Това е един от най-хубавите образци за публично-частно партньорство “, разяснява Кукурин.
В умозаключение той благодари на жителите и домоуправителите, които поддържат неговата визия за развиването на региона.
" Няма да разреша " Младост “ да бъде употребен за политически и стопански борби “, съобщи още.
От ФОКУС припомняме, че.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




