Кметът на Община Бургас Димитър Николов и трикратната световна шампионка

...

Започна турнирът по художествена гимнастика за приз Жулиета Шишманова

Кметът на Община Бургас Димитър Николов и трикратната международна шампионка Мария Гигова откриха публично първия стадий на Държавното състезание по художествена гимнастика категория " Елит " за приз " Жулиета Шишманова ", което се организира в морския град.

В наличието още на регионалния шеф проф.д.н. Мария Нейкова, Димчо Грудев, заместник-председател на общински съвет Бургас, Георги Маринчев, ръководител на Комисията по спорт към Бургас, Веселина Деведжиева, отдел " Спорт " към Общината, Петър Чифильонов, сътрудник на клуба хазаин Черноморец, на ръководителя на клуб Черноморец Ани Бошева и на основния арбитър Рада Вражева, беше даден формален старт на конкуренцията, в която вземат участие 16 клуба от цялата страна.

В рамките на Държавното състезание отбор девойки в състав Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова и Габриела Пеева изигра своето комбиниране с пет въжета пред съдии и аудитория в зала " Младост ".

При девойки младша възраст победителка стана Ирена Недева от клуб Чар ДКС (Варна) с персонален треньор Филипа Филипова, която събра общ брой от 98.158 точки.

Втора и трета се класираха представителките на клуб Авангард (София) с треньори Николай Боев и Цветомира Василева - Светлизара Петкова с 98.049 точки и Анжела Тодорова с 94.275 точки.

Първите 24 състезателки от многобоя през днешния ден получават правото да вземат участие на Държавния шампионат категория ЕЛИТ през месец май.

По-късно през днешния ден надпреварата продължава с многобоя при дамите.