Кметът на Киев Виталий Кличко обяви, че от днес в

...
Кметът на Киев Виталий Кличко обяви, че от днес в
Коментари Харесай

Виталий Кличко разпореди: Комендантски час в Киев!

Кметът на Киев Виталий Кличко разгласи, че от през днешния ден в украинската столица е въведен комендантски час от 22,00 до 7,00 ч., съобщи организация " Укринформ ", като се базира на негов пост в " Телеграм ".

" Това е насилствена стъпка, само че при актуалните условия на военна експанзия и военно състояние тя е нужна за сигурността на жителите на столицата ", се споделя в известието.

Кличко прецизира, че по време на комендантския час градският превоз няма да работи и оповестява, че станциите на метрото ще бъдат налични непрекъснато като укрития.

Кметът приканва киевчани да се връщат в точния момент вкъщи. Ако е извънредно належащо хората да се придвижват из града през нощта, да вземем за пример при положение на чиновници във значима инфраструктура, тези хора би трябвало да имат у себе си нужните документи.

Ройтерс уточни, че Виталий Кличко е направил известието за комендантския част и в изказване по малкия екран.
ТЕМА преди 7 минути 62 преди 12 минути 212 преди 17 минути (обновена) 903
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР