Кливланд Кавалиърс победиха Индиана Пейсърс със 129:120 в един от

...

Кливланд Кавалиърс си осигури домакинско предимство за плейофите в НБА

Кливланд Кавалиърс победиха Индиана Пейсърс със 129:120 в един от най-ключовите дуели от предпоследния кръг в НБА. Домакините в този дуел освен подпечатаха непосредствено място в плейофите, а си осигуриха и домакинско преимущество.

Кливланд пое надзор над дуела още в самото начало, закривайки първата четвърт с 35:26.

Домакините продължиха с положителното си показване и във втората четвърт, достигайки задатък от 14 точки. Индиана съумя да навакса малко от изоставането си, само че Кавалиърс приключиха първото полувреме с тройка на Керис ЛеВърт и резултат 70:59.

Trail the play... and finish over the TOP.

#6 IND / #4 CLE in an Eastern Conference battle
— NBA (@NBA)

Гостите върнаха интригата в дуела след двe обособени серии от точки 8:2 и 9:2 в третата четвърт, намаляйки задатъка на домакините до 97:94.

Garland drills the 3 to give the Cavs a 5-point lead!

Under a minute to go on the NBA App

Въпреки опитите на Пейсърс да завършат обрата си в последната четвърт, Кливланд съумя да затвори дуела със 129:120.

Най-резултатен за домакините бе звездата Донован Мичъл с 33 точки. Джаред Алън добави 29 точки и 13 битки.

Паскал Сиакам и Тайрийз Халибъртън означиха по 19 точки, а още шест играчи на Индиана се регистрираха с над 10.

С тази победа Кливлънд си подсигурява четвъртото място в Източната конференция, което обезпечава домакинско преимущество в плейофите, с 48 победи и 33 загуби. Последният дуел на Кавалиърс е против Шарлът Хорнетс.

Индиана са един от четирите тима, забъркани в борбата за последните две места, даващи непосредствено място в плейофите, дружно с Орландо Меджик и Филаделфия Севънтисиксърс, с които имат еднакъв актив от победи, и Маями Хийт, които имат една по-малко. Пейсърс ще одобряват Атланта Хоукс в последния си мач от постоянния сезон.