Класическата пианистка Валентина Лисица, която е родена в Киев, се

...
Класическата пианистка Валентина Лисица, която е родена в Киев, се
Коментари Харесай

Искат от Найден Тодоров да отмени концертите на Валентина Лисица заради подкрепата й за войната в Украйна

Класическата пианистка Валентина Лисица, която е родена в Киев, се чака да свири у нас през април. Някои обшествени кръгове в България обаче не са удовлетворени.

Лисица поддържа нашествието на Русия в Украйна, а през 2014 година дефинира анексирането на Крим като „ революция “.  Тя повтаря и прокремълски тези, като да вземем за пример разпространяването на „ неонацистки “ детайли в Украйна.

Няколко месеца след пълномащабното навлизане на Кремъл в Украйна през февруари 2022 година Лисица изнася представления под съветска окупация в разрушения южноукраински град Мариупол. Видеоклип с нейното свирене и хипотетичното ѝ осъществяване на „ Деня на успеха “ бяха употребявани от подкрепяните от Русия сепаратисти и прокремълските държавни медии за агитация на съветското „ избавление “.

Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР