Китайският президент Си Цзинпин днес изрази готовността си да работи

...
Китайският президент Си Цзинпин днес изрази готовността си да работи
Коментари Харесай

Си Цзинпин обяви, че Китай е готов да работи с Финландия за отстояване на международната система с ООН в центъра ѝ


Китайският президент Си Цзинпин през днешния ден изрази готовността си да работи с Финландия за безапелационното отстояване на интернационалната система с Организация на обединените нации в основата ѝ и на интернационалния ред, основан на интернационалното право, с цел да отговорят взаимно на световните провокации, съобщи Синхуа.

Си направи това изказване по време на срещата си с финландския министър председател Петери Орпо, който е на публично посещаване в Китай.

Китайският водач съобщи също, че Пекин би желал да работи с Финландия за поощряване на обективен и учреден на ред многополюсен свят, както и за универсално преференциална и приобщаваща икономическа глобализация.

Китай и Европа са сътрудници, не противници, съобщи той по време на срещата си с Орпо.

Двете страни би трябвало да задълбочат взаимноизгодното си съдействие в области като енергийния преход, кръговата стопанска система, земеделието и горите, както и в научните и техническите нововъведения, сподели Си и прикани финландските компании да навлязат интензивно на китайския пазар, с цел да засилят своята световна конкурентоспособност.

Отбелязвайки, че тази година бележи началото на 15-тия китайски петилетен проект, китайският президент даде обещание страната да продължи да развива висококачествено стопанската система си и да се отваря към света с високи стандарти.

Китай и президентът Си Цзинпин имат опцията да допринесат за прекратяването на войната на Русия в Украйна, която окажат въздействие върху съветския президент Владимир Путин и лимитират съдействието с него, сподели от своя страна финландският министър председател.

Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР