Китайките дублираха световната си титла при ансамбите във волната програма

...

Китай продължава да печели златни медали на световното първенство по плувни спортове

Китайките дублираха международната си купа при ансамбите във волната стратегия в артистичното плуване.

На шампионата по плувни спортове във Фукуоха те победиха пред тимовете на Япония и Украйна.

Превъзходството си Китай показва най-много в техническата трудност на своето комбиниране. За сериите и акробатичните детайли отборът получи над 200 точки, а сборът с оценката за артистичност доближи 329 т.

Това е общо трето злато за Китай при ансамблите от международните шампионати след купите от предходната година в Будапеща във волната и техническата стратегия.

Домакините от Япония завоюваха среброто, като само те се приближиха до китайките. Дефицитът им бе 11 точки. Разликата сред първите два и останалите тимове беше голяма. Никой от другите не бе покрай резултат от 300 точки. Бронзът бе за отбора на Украйнаа, който изпревари Испания.

Китай господства и в скоковете във вода. Чанг И Уен завоюва купата на 3 метра трамплин при дамите от международното състезание с 359.50 точки. Това е втори златен орден за китайската състезателка.

Среброто стана владеене на другата нейна сънародничка в този край Чанг Я Ни с 341.50 точки.

Вттори бронз в кариерата си на 3 метра трамплин, след Барселона 2013 година, завоюва канадката Памела Уеър с 332 точки.