Китай предвижда да изгради мрежа от технологични платформи за изкуствен

...
Китай предвижда да изгради мрежа от технологични платформи за изкуствен
Коментари Харесай

Китай ще продължава да интегрира технологията за изкуствен интелект в икономическия и социалния живот

Китай планува да построи мрежа от софтуерни платформи за изкуствен интелект (AI) в опит да задълбочи интеграцията и нововъведенията в разнообразни сфери от индустриалния живот на страната, а също по този начин и в региона на научните проучвания. „ Тази тактика има за цел да насърчи икономическото и общественото развиване, подкрепено от технологията за изкуствен интелект “, съобщи китайският министър на науката и технологиите Уан Джъган на церемонията по откриването на Седмия международен конгрес по просветеност (World Intelligence Congress – WIC) вТиендзин.

„ Сценариите за приложение на AI не престават да се уголемяват, което трансформира промишлеността, подпомагана от тази технология, от дребни работилници в огромни индустриализирани предприятия. Това ще има доста и широкообхватно влияние върху икономическото развиване, обществения прогрес, световното ръководство и доста други аспекти ", добави още министърът. Ускорената еволюция на изкуствения разсъдък, квантовата просветеност, огромните данни и други софтуерни нововъведения води до всеобщ пробив в науката, технологиите, както и съвсем всички останали сфери от живота. 

„ Разчитайки на преимуществата на големия пазар на Китай, AI ще притегли световни иновационни запаси, с цел да се интегрира надълбоко в действителната стопанска система на страната и последователно да основава нова наклонност на индустриално развиване, като в същото време се трансформира в нов мотор на икономическото и общественото развиване “, съобщи президентът на Китайската асоциация за просвета и технологии Уан Ган. „ Новото потомство изкуствен интелект би трябвало да се концентрира върху разширението на практическото пазарно приложение на технологията и развиването на иновационни екосистеми “, добави още той.

Бързото развиване на технологията за изкуствен интелект оказва помощ на Китай да реализира удивително обществено и икономическо развиване. През 2022 година Китай се подрежда преди всичко в света по брой патенти в региона на изкуствения разсъдък. Според формалната статистика Китай има водеща позиция в профилираните подсфери от бранша като компютърно зрение, обработката на натурален език и разпознаването на глас. Мащабът на промишлеността надвишава 500 милиарда юана (71,2 милиарда долара) с повече от 4200 представителни предприятия, което съставлява към 16% от размера в целия свят. 

Китай се подрежда на 11-о място в Глобалния иновационен показател, сочи отчет, оповестен от Световната организация за интелектуална благосъстоятелност. По отношение на научните и софтуерните нововъведения, в това число в региона на изкуствения разсъдък, Китай е освен значим участник в интернационалния продан и партньорство, само че и значим фактор за взаимното решение на световните проблеми на бранша. Към началото на 2023 година Китай към този момент е основал общо 18 национални пилотни зони, в това число Пекин и Тиендзин, за създаването на нововъведения в региона на изкуствения разсъдък от последващо потомство и 32 отворени иновационни платформи.

В същото време Китай също прави оценка действително събитията, че развиването на AI към момента е изправено пред механически провокации като разработка и детайлизиране на главните логаритми, неналичието на висококачествени данни, успеваемостта на употребяваните модели и обществените провокации пред неприкосновеността на персоналните данни, публичната сигурност, образованието и заетостта. Китай приканва за интернационално съдействие и стабилно, здравословно развиване на технологиите и нововъведенията в областта на изкуствения разсъдък. „ Ние интензивно противодействаме на рисковете и провокациите, които могат да бъдат подбудени от AI, и насърчаваме етичното ръководство на бранша. През ноември 2022 година страната ни разгласява документ с главните си позиции по отношение на укрепването на ръководството на етичните правила на бранша на изкуствения разсъдък, демонстрирайки на света ясна позиция по отношение на виновното развиване на тези технологии “, разяснява президентът на Китайската асоциация за просвета и технологии Уан Ган. 

Тазгодишният Световен конгрес по просветеност (World Intelligence Congress) в Тиендзин притегли присъединяване на 117 от 500-те най-големи компании в света, 369 от 500-те най-големи компании в Китай и повече от 1000 известни софтуерни компании, университети и мултимилионни компании „ еднорози “. Събитието демонстрира последното развиване на технологии като изкуствения разсъдък, метавселената, както и практическото им приложение в разнообразни сфери от обществото, с цел да покаже най-новите технологии и артикули в интелигентните промишлености, интелигентното ръководство на градовете, интелигентното произвеждане и интелигентния живот.
Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР