Китай използва летящ робот, за да търси вода на южния

...
Китай използва летящ робот, за да търси вода на южния
Коментари Харесай

Китай разработи летящ робот, който ще търси вода на южния полюс на Луната

Китай употребява летящ робот, с цел да търси вода на южния полюс на Луната. По данни на South China Morning Post (SCMP), китайската задача “Chang’e-7 “ идната година ще разполага с „ образован роботизиран летящ детектор “ за проучване на южния полюс на Луната, оповестява Interesting Engineering.

Такъв робот ще би трябвало да ревизира за съществуването и разположението на воден лед в непрекъснато засенчените кратери. Отбелязва се, че такава задача ще стартира през 2026 година Изследването е значима стъпка към задачата на Китай за кацане на хора на Луната до 2030 година

Основната цел на тази активност ще бъде да се търси и проучва воден лед в непрекъснато засенчените кратери на южния полюс на Луната, защото водата може да се употребява за произвеждане на О2 и ракетно гориво.

„ Мисията Chang’e-7 ще изследва този район благодарение на орбитален уред, спускаем уред, марсоход и летящ детектор. Тези откриватели ще работят дружно, с цел да проведат цялостно изследване на района “ — се акцентира в публикацията.

Участниците в задачата назовават ​​детектора „ извънредно умен„, защото е планиран за разнообразни придвижвания, в това число катерене, пълзене, скачане и полет с ракетен мотор.

„ Ракетната задвижваща система на летящия детектор му разрешава да работи във вакуума на Луната. Той ще бъде оборудван с резервоари за гориво и мотори за осъществяване на полети. Тези характерности дават на робота способността бързо да излетява и каца в разнообразни сложни лунни места “ — добавя изданието.

Освен това структурата на шесткраката летателна машина ще обезпечи безвредно кацане на стръмни скатове. Според SCMP, роботът може също по този начин да възнамерява траекториите на краката си и взаимното им придвижване, с цел да се движи по Луната.

„ Традиционните луноходи са лимитирани от техните колела и дребния радиус към мястото за кацане. Летящият детектор обаче може да скача на десетки километри, изследвайки дълбоките кратери и недостъпните за колелата му аналози “ — акцентира Interesting Engineering.

Отбелязва се, че след тази задача Китай има намерение да изстреля Chang’e-8 през 2028 година Ако тези задачи се окажат сполучливи, страната до 2030 г ще стартира пилотирани пътувания.

Източник: kaldata.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР