Китаецът Гуаню Джоу ще кара за отбора на Алфа Ромео

...
Китаецът Гуаню Джоу ще кара за отбора на Алфа Ромео
Коментари Харесай

ОФИЦИАЛНО: Гуаню Джоу ще остане в Алфа Ромео и през следващия сезон

Китаецът Гуаню Джоу ще кара за тима на Алфа Ромео и през идващия сезон, заяви швейцарският отбор от Формула 1.

23-годишният Джоу постави подписа си под нов контракт, откакто завоюва доверието на шефовете на отбора с представянето си от началото на тази акция. Китаецът е дебютант във Формула 1 и от 16 старта тази година завоюва шест точки. Това е много по-малко от актива на съотборника му Валтери Ботас, който има 46, само че и опитът на финландския водач в най-престижната автомобилна верига е в пъти по-голям.

Освен това през 2023 година се чака Формула 1 да се завърне в Китай след четиригодишно неявяване поради ковид, което в допълнение би нараснало известността на Алфа Ромео в най-многолюдната страна в света.

" От първия му ден с тима на тестванията в Абу Даби предходната година той ме впечатли с метода си към работата и позитивното си отношение ", съобщи шефът на тима Фредерик Васьор.

" Винаги сме знаели, че той е бърз, само че методът, по който той се приспособява към Формула 1 за толкоз малко време, е една от огромните изненади през сезона. Той е превъзходен юноша и всички в тима харесват неговата персона и държанието му. Той не се опасява да пита и да се учи както от инженерите, по този начин и от Валтери, а също така има интелекта, с цел да приложи цялата информация, която набира по време на съревнование за идващите стартове ", добави Васоьр.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР