КФН: През третото тримесечие над 91 хил. българи са сменили

...
КФН: През третото тримесечие над 91 хил. българи са сменили
Коментари Харесай

КФН: През третото тримесечие над 91 хил. българи са сменили пенсионния си фонд

КФН: През третото тримесечие над 91 хиляди българи са сменили пенсионния си фонд
През третото тримесечие на 2024 година в пенсионноосигурителните сдружения са подадени общо 124 074 заявки за смяна на присъединяване и прекачване на средствата от един пенсионен фонд в различен,
заяви Комисията за финансов контрол на интернет страницата си.
Общо 91 631 обезпечени лица от подалите заявки през третото тримесечие на 2024 година са трансформирали присъединяване си във фондовете за в допълнение пенсионно обезпечаване. Общата сума на трансферираните средства
в различен пенсионен фонд от съответния тип е 439,4 милиона лева
През отчетния интервал броят на лицата, трансформирали присъединяване си в универсалните пенсионни фондове е 85 763 лица, а броят на променилите присъединяване си в професионалните фондове – 5 604 лица. Най-малко обезпечени лица са трансформирали присъединяване си в доброволните пенсионни фондове – 264 броя.
Осигурените лица, възползвали се от правото си за смяна на присъединяване
и прекачване на средства от самостоятелните партиди през деветмесечието на 2024 година са общо 276 632. Общият размер на трансферираните средства от началото на годината е 1,3 милиарда лева, показват от КФН.

 
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР