Кейти Ледецки подобри рекорда на Майкъл Фелпс за най-много индивидуални световни титли

...
Олимпийската шампионка Кейти Ледецки в събота подобри рекорда на Майкъл

Олимпийската шампионка Кейти Ледецки в събота подобри рекорда на Майкъл Фелпс за най-много индивидуални световни титли в плуването.

На Световното първенство по водни спортове във Фукока , Япония, Ledecky събра своята 16-та световна титла, като спечели 800 метра свободен стил, нейната любима дистанция, с време 8:08.87. Това отбеляза нейното шесто поредно спечелване на тази дистанция – най-дългата поредица в едно състезание в историята на шампионата.

Ледеки изравни рекорда на Фелпс във вторник, когато спечели на 1500 метра свободен стил – нейния пета победа в това конкретно състезание.

„Познавам Майкъл, знам колко състезания е плувал на срещи като тази,“ каза Ледецки в интервю край басейна. „За мен е чест дори да бъда в същото изречение.“

най-титулуваната плувкиня на всички времена с шест индивидуални олимпийски златни медала заедно с нейните 16 индивидуални световни титли. Световните първенства по водни спортове се провеждат на всеки две години.

Ледецки започва олимпийската си кариера на 15-годишна възраст, като печели първия си златен медал на 800 метра свободен стил на Олимпийските игри в Лондон през 2012 г.

.component --type-recirculation .item:nth-child(5) { дисплей: няма; } #inli
Източник: cbsnews.com