Кевин Дюрант реализира рекордните за сезона 41 точки, Ерик Гордън

...

Кевин Дюрант поведе Финикс към победа срещу Детройт

Кевин Дюрант осъществя рекордните за сезона 41 точки, Ерик Гордън добави 21 точки за успеха на Финикс като посетител на Детройт със 120:106 в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асациация (НБА) на Съединени американски щати и Канада. Така " слънцата " прекъснаха серия от три загуби.

Финикс беше без гардовете Девин Букър и Брадли Бийл (гръб). Грейсън Алън вкара 14 точки, а Джош Окоги 10 точки за триумфа.

Кейд Кънингам записа 26 точки и 6 асистенции за Пистънс, които изгубиха четиртри следващ дуел. Треньорът на Детройт Монти Уилямс се изправи против някогашния си тим за първи път в постоянния сезон, откакто игра в подготвителния интервал.

Лука Дончич се регистрира с 23 точки, 12 битки и 9 асистенции при триумфа на Далас Маверикс със 124:118 над Шарлът Хорнетс.

Грант Уилямс добави 18 точки, в това число три тройки в четвъртата четвърт, а новобранецът Дерек Лайвли II записа 15 точки и 14 битки.

ЛаМело Бол вкара 23 от своите 30 точки в четвърта час за първия си " трипъл-дабъл " с 30 точки, като направи 13 асистенции и завоюва 10 битки. Но Шарлът не съумя да задържи преднина от 15 точки през първото полувреме и загуби.

Кайри Ървинг се регистрира с 18 точки и 10 асистенции.

Дезмънд Бейн записа 30 точки, а Мемфис победи Портланд със 112:100 за първия си триумф в седем мача от началото на сезона.