Кайл Палмиери вкара два пъти, а Иля Сорокин спря всичките

...

Ню Йорк Айлендърс спечели градското дерби с Рейнджърс в НХЛ

Кайл Палмиери вкара два пъти, а Иля Сорокин спря всичките 41 удара, с цел да може Ню Йорк Айлъндърс да завоюва дербито с Рейнджърс с 3:0.

Джош Бейли се разписа в третия интервал за „ островитяните “, които прекратиха серия от три загуби. Головете бяха първи за сезона и за двамата - Палмиери и Бейли. Адам Пелех и Жан-Габриел Паго способстваха с асистенции.

Ярослав Халак, който игра за островитяните от сезон 2014-15 до 2017-18, направи 26 спасявания за Рейнджърс, които изгубиха четири следващи мача.

Райън Нуджънт-Хопкинс означи своя гол номер 200 в кариерата си, с цел да поведе Едмънтън към триумф с 3:1 при гостуването на Сейнт Луис.

Джеси Пулюярви и Зак Хайман също означиха за Ойлърс, които завоюваха втори следващ мач, а Стюарт Скинър направи 37 спасявания.

Райън О`Райли бе прецизен за Сейнт Луис, които изгубиха втори следващ мач. Джордан Бинингтън спря 25 от 27 удара.

Брандън Хейгъл означи гол пет минути преди края на срещата и даде подтик за успеха на Тампа Бей с 4:2 при визитата на Анахайм.

Михаил Сергачев записа гол и асистенция, а Никита Кучеров и Никълъс Пол също означи за Тампа, който завоюва за четвърти път в осем мача.