Кауай Ленърд отбеляза 23 точки при завръщането си в Торонто,

...

Ленърд се завърна победоносно в Торонто

Кауай Ленърд означи 23 точки при завръщането си в Торонто, а Лу Уилямс добави други 18 и Лос Анджелис Клипърс надделя Раптърс със 112:92 за третата си поредна победа в Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада (НБА). Така отборът от западния бряг остана на 3.5 мача от водача в Тихоокеанската дивизия и районен противник Лос Анджелис Лейкърс.

Преди началото на дуела Ленърд получи шампионския си пръстен за сезон 2018/2019, който приключи с победа в шест мача за Торонто против Голдън Стейт.
Морис Харкълс вкара 14 точки и Пол Джордж приключи с 13 за успеха на Клипърс, които изравниха салдото си в гостувания до 6-6. Гардът Патрик Бевърли означи 11 точки единствено за 19 минути и напусна игрището в третата четвъртина със разтърсване, откакто удари главата си в рамото на Пау Гасол.

Паскал Сиакам вкара 24 точки и Норман Пауел добави 22, само че Раптърс изгубиха за четвърти път в последните си пет мача и за трети следващ вкъщи. Преди това Торонто сложи клубен връх с девет следващи домашен победи. Леброн Джеймс означи 25 точки и довърши трипъл-дабъла си с 10 асистенции и 11 битки, а Лейкърс завоюваха с 96:87 против Орландо. Антъни Дейвис приключи срещата с 16 точки и 12 битки,, а Кентавиъс Колдуел-Поуп добави други 15 точки.

Милуоки победи със 127:112 Ню Орлиънс и без мегазвездата си Янис Антетокумбо, който лекува травма в десния крайник. Ерик Бледсоу вкара 29 точки за Бъкс (22-3), които изравниха втората най-дълга серия в историята на клуба с 16-а поредна победа и останаха равни с ЛА Лейкърс в сборното класиране на НБА.

Джеймс Хардън вкара 55 точки, 20 от които в последната четвъртина, а Ръсъл Уестбруук добави 23 за успеха на Хюстън със 116:110 против Кливланд. Това бе осма поредна загуба за Кавалиърс и 14-а в последните 15 мача на тима. /БТА