Като правителство няма да се увлечем от популизъм, но ще

...
Като правителство няма да се увлечем от популизъм, но ще
Коментари Харесай

Желязков с обещания за нормално функциониране на пазара на храни. Ще има ли поевтиняване?

„ Като държавно управление няма да се увлечем от популизъм, само че ще създадем нужното за естественото действие на пазара. “

Това съобщи при започване на свиканото от него заседание във връзка цените на питателните артикули . Министър-председателят уточни, че ще бъдат прегледани всички детайли по агрохранителната верига – от производството до потреблението, които са ценообразуващи и които могат да доведат до деформиране на крайната цена.

Очевидно има проблем във веригата на доставките и това се дължи на практики, които следва да бъдат открити от антимонополния орган , само че също по този начин и от приходните организации като Национална агенция за приходите и Митниците , означи още Желязков.

По думите му нескончаемият брой медиатори визира както производителите, по този начин и потребителите. Ще проучваме както проблемите, по този начин и вероятните решения в системата на изпълнителната власт, съобщи министър-председателят. Предложения ще бъдат направени и към законодателната власт .

„ Цените са функционалности на пазара и в това няма подозрение. Ние няма да предприемем административни ограничения, които да изкривяват пазара “ , безапелационен беше министър председателят Росен Желязков.

Акцентира още върху честното ценообразуване с яснотата по отношение на протичащото се по цялата верига от производителя до потребителя. В тази страна има и закони, има и институции – те просто би трябвало да работят. Правоприлагането е наша задача и отговорност, съобщи министър-председателят при започване на съвещанието.

Извънредно заседание при премиера през днешния ден поради цените на храните!

Източник: iskra.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР