Каталунската полиция (Mossos d`Esquadra) възобнови разследването на инцидента, при който

...
Каталунската полиция (Mossos d`Esquadra) възобнови разследването на инцидента, при който
Коментари Харесай

Студени досиета: Синът на основателя на Mango е заподозрян за убийството му преди година

Каталунската полиция (Mossos d`Esquadra) възобнови следствието на случая, при който на 14 декември 2024 година почина 71-годишният създател на Mango и един от най-богатите мъже в Испания -   Исак Андик , оповестява радио Cadena SER, базирайки се на полицейски източник. Mango е интернационална испанска марка, която проектира, създава и продава облекла, обувки и аксесоари. Братята Исак и Нахман Андик основават компанията в Барселона през 1984 година

Разследващите считат, че магнатът може да е бил погубен и подозират сина му Джонатан - единственият човек, който го е придружавал на поход до Монсерат, на 50 км от Барселона. В предходните показания на обвинения по отношение на мястото на случая са открити несъответствия и полицията упорства да бъде разпитан още веднъж. Освен това, очевидци, близки до фамилията, настояват, че връзките сред сина и татко му са се влошили няколко дни преди случая. Напрежението зародило след коледно празненство на компанията, на което създателят на Mango оповестил, че предава контрола над компанията на основния изпълнителен шеф вместо на сина си. Според очевидци, Джонатан напуснал събитието прибързано.

Няколко дни след празненството татко и наследник отишли ​​заедно на планински поход. На връщане, слизайки по ръба на скалата към паркинга, Андик-старши паднал от 150 метра и умрял. Джонатан твърди, че е вървял напред по това време и не е видял какво се е случило, а единствено е чул татко си да се подхлъзва.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР