Кашата и неяснотата продължава да е пълна около провеждането на

...
Кашата и неяснотата продължава да е пълна около провеждането на
Коментари Харесай

Местят Australian Open на друг континент?

Кашата и неяснотата продължава да е цялостна към провеждането на Australian Open. Миналата седмица се появи информация, че шампионатът ще се организира в Мелбърн, само че ще стартира на 8 февруари. Сега обаче излезе друга вест.

Турнирът може за първи път в историята си да започва в различен континент. Последните проекти сочат, че квалификациите най-вероятно ще се проведат в Дубай или Доха и ще стартират на 4 януари.

След това тенисистите, минали през цедката на пресявките, ще пътуват за Австралия, където ще се подложат на 14-дневна карантина преди началото на мачовете от главната скица.

В същото време министърът на спорта и туризма на австралийския щат Виктория Мартин Пакула разгласи, че е извънредно дребен шансът първият за годината шампионат от Големия шлем да стартира по стратегия на 18 януари.

Най-вероятно началото ще бъде на 1 февруари, а тенисистите ще дойдат в страната към 15 януари. По време на 14-дневната карантина ще им бъде разрешено да упражняват по пет часа дневно.

В същото време шефът на Australian Open Крейг Тили изрази вяра, че на трибуните ще бъдат позволени фенове – сред 25% и 50% от потенциала.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР