Картър Верхеги отбеляза гол 8:35 минути след началото на продължението

...

Флорида елиминира Бостън и поднесе най-голямата изненада от началото на плейофите в НХЛ

Картър Верхеги означи гол 8:35 минути след началото на продължението и гостуващият Флорида Пантърс сервира най-голямата изненада в плейофите на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), елиминирайки първенеца от постоянния сезон Бостън Брюинс след победа с 4:3 в мач номер 7.

Вергхеги пропусна един път в продължението един на един против Сергей Борбровски, само че малко след преполовяването на частта канадският център пое пас от Сам Бенет и вкара четвъртия гол за Пантърс. Те ще играят във втория кръг в Източната конференция против Торонто Мейпъл Лийфс.

Флорида е едвам вторият отбор в историята, който обръща плейофна серия от 1:3 против притежател на " Президент`с Трофи ". За последно това направи Монреал Канейдиънс в четвъртфиналите на конференцията против Вашингтон Кепиталс през 2010.

Пантърс бяха съвсем отстранени, само че хвърлиха всичко в офанзива при 2:3 и съумяха да изравнят с попадение на Брендън Монтюр по-малко от минута преди сирената. Преди това Брюинс направиха поврат от 0:2 и Давид Пастърнак заби третата шайба 4:11 минути преди края.

Монтюр приключи дуела с два гола, а Сам Райнарт вкара още един за Пантърс. За Брюинс точни с изключение на Пастърнак бяха още Давид Крейчи и Тайлър Бертуци.

Оливер Бьоркстранд означи два гола, а Филип Грубауер направи 33 спасявания и Сиатъл Кракен отстрани миналогодишния първенец Колорадо Аваланч след победа с 2:1 в мач номер 7.

Яни Гудре асистира и за двете попадения на Кракен, които ще играят с Далас Старс във втория рунд на плейофите в Западната конференция.

Мико Рантанен вкара единствения гол за тима на Колорадо, а съветският национал от български генезис Александър Георгиев отрази 25 удара. Аваланч обаче са в серия от шест следващи провали в седми плейофни мачове.

Първенство на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), мачове от плейофите:

Бостън - Флорида - 3:4