Каролин Гарсия загуби с 2-6 първия сет срещу Алисон ван

...

Гарсия обърна Ван Уйтванк на домашния си турнир

Каролин Гарсия загуби с 2-6 първия сет против Алисон ван Уйтванк, само че бе безапелационна в останалите два и след 6-0, 6-1 си обезпечи място на четвъртфиналите на WTA 250 шампионата в Лион.

Турнирът е доста специфичен за французойката, тъй като тя е израснала точно в Лион. Това и фактът, че е сложена под №1 несъмнено усилват напрежението върху Гарсия, която направи необикновен сезон през 2022-а.

В началото на мача с белгийката желанието ѝ за положително показване водеше до прекалено много непредизвикани неточности и закономерно взе единствено два гейма. Фаворитката въпреки всичко съумя да откри ритъма си и да завоюва втория сет на 0, въпреки и геймовете да бяха много по-равностойни, в сравнение с допуска резултатът.

В третата част топ поставената продължи да господства и закономерно стигна до крайния триумф.
Източник: tenniskafe.com