Каролин Гарсия (Франция) и Арина Сабаленка (Беларус) ще спорят за

...

Каролин Гарсия и Арина Сабаленка ще играят за титлата на Финалния турнир на WТА

Каролин Гарсия (Франция) и Арина Сабаленка (Беларус) ще спорят за купата на Финалния шампионат на Женската тенис асоциация (WТА) на осемте най-хубави през сезона с награден фонд 5 милиона $ във Форт Уърт (САЩ).

Шестата в схемата Гарсия победи гъркинята Мария Сакари с 6:3, 6:2, до момента в който седмата сложена Сабаленка в профил лидерката в международната класация Ига Швьонтек (Полша) с 6:2, 2:6, 6:1.

Каролин Гарсия доближи първия си край в тази конкуренция откакто осъществя 19 уинъра и 6 аса в срещата с петата в схемата Сакари, траяла час и 16 минути. Полуфиналистката от Откритото състезание на Съединени американски щати наподобява ще бъде по-отпочинала във финала против Сабаленка, която прекара два часа и 9 минути против Швьонтек.

„ Днес бях малко по-спокойна. Мисля, че стилът не беше комфортен на Сакали “, съобщи французойката след мача, която към този момент има седем победи против тенисистки от топ 10 през 2022 година. Гарсия стана и първата, навършила 29 години състезателка, която доближава мач за купата във Финалите на WТА от Винъс Уилямс през 2017-а.

Ига Швьонтек нямаше изгубен сет до полуфиналния конфликт против представителката на Беларус, само че направи нехарактерни неточности, позволи пробив още при първото си подаване и общо три в първия сет. Полякинята бе по-стабилна във втората част, когато поведе с 4:0 и след това изравни, само че в третия сет позволи два пробива и завоюва единствено гейм против Арина Сабаленка.

„ Просто желая да съм сигурна, че всякога, когато Ига играе против мен, тя би трябвало да работи съществено, с цел да ме победи. Само поради това мислене съумях да покажа чудесно равнище през днешния ден “, съобщи Сабаленка, чиято четвърта загуба от полякинята беше на полуфиналите на Откритото състезание на Съединени американски щати.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.