Карлос Насар ще бъде включен в състава на България за

...
Карлос Насар ще бъде включен в състава на България за
Коментари Харесай

Карлос Насар отива на световно първенство, за да го претеглят

Карлос Насар ще бъде включен в състава на България за международното състезание в Саудитска Арабия, с цел да резервира възможностите си за олимпиадата в Париж.

18-годишният бабанка от Червен бряг пострада предишния вторник вечерта и травмата му е много сериозна, като минимумът на възобновяване му е 6 месеца.

Световното състезание обаче е едно от двете наложителни надпревари, с цел да се класираш за олимпиадата в Париж. 
 Откъртена мивка в хотел срязала крайници на Карлос Насар Откъртена мивка в хотел срязала крайници на Карлос Насар
Другото е Гран при на интернационалната федерация, което е през април следващата година, написа “24 часа ”.
 Карлос Насар: Отзад на крайници всичко ми е срязано Карлос Насар: Отзад на крайници всичко ми е срязано
В регламента обаче е записано единствено “участие ” в пет квалификационни шампионата и шампионати. Участие съгласно правилника на надпреварите е да влезеш 3 месеца преди него в листата на Международната тестова организация за допинг, да се явиш на кантара и да бъдеш показан пред публиката.
 Оперираха Карлос Насар след тежка травма при битов случай Оперираха Карлос Насар след тежка травма при битов случай
Или с други думи, Насар даже на един крайник ще може да извърши критериите, след което да се отдръпна.
Това може да се случи и в горната категория, с цел да не се смъкват килограми преди надпреварата, за което Карлос сигурно няма по какъв начин да бъде подготвен изцяло.
 Уникален! Карлос Насар помля международните върхове! Уникален! Карлос Насар помля международните върхове!
Този номер към този момент бе употребен два пъти от олимпийския първенец Ши Жийон, който два пъти се яви по сходен метод на съревнование, с цел да не губи шансове за олимпиадата. Последното бе азиатското състезание, което също влиза в квалификацията.

След като счупи два международни върха - в изтласкването и дуела на европейското състезание в Ереван, Карлос е отпред в олимпийската подготовка в категория до 89 кг. Той има преднина от 10 кг пред представителя на Венецуела Джовани Санчес.

Всъщност към 27 април, или преди азиатското състезание, Карлос и Божидар Андреев са единствените двама от родните щангисти, които са в първите 10 в квалификацията, което ще им даде виза за Париж. Андреев е на четвърто място в категория до 73 кг.

Габриел Маринов е 11-и, а Иван Димов - 13-и при най-леките, които ще са до 61 кг. Ангел Русев, който е в долната категория, е на 33-о място. Дениз Данев е 62-и.

Васил Маринов е на 12-о място в категория до 102 кг. Той заема и 32-о място при свръхтежките.
Заради големите кавги с допинг МОК оряза съдбовно присъединяване на щангите в Париж, като позволява състезатели единствено в тези четири категории. На всичко от горната страна спортът бе изваден от програмата за идната олимпиада в Лос Анджелис.

" 24 часа "
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР