Карлос Алкарас защити титлата си на турнира от сериите АТП

...

Карлос Алкарас защити титлата си в Барселона

Карлос Алкарас отбрани купата си на шампионата от сериите АТП 500 в Барселона. Награденият фонд на конкуренцията е 2,8 милиона евро. Той стана едвам вторият испанец след, който записва сходно достижение в Барселона. Освен това за първи път в кариерата си пази трофей.

Титлата е девета за 19-годишния Алкарас и трета за 2023 година До момента през сезона той има 23 победи и единствено 3 загуби.

Карлос Алкарас, който беше лидер в схемата, надви над втория подложен Стефанос Циципас във финала. Испанецът завоюва след 6-3, 6-4 за 80 минути игра. Успехът му е четвърти от четири мача против Циципас.

Гръцкият тенисист поведе с 2-1 в първия сет, само че позволи поврат до 2-3. После Алкарас проби още веднъж и взе първия сет с 6-3. Във втората част младежът направи още един пробив и затвори мача с първия си мачбол. Така .
Източник: flashnews.bg