Карим Бензема наниза хеттрик и Реал Мадрид разби с 6:0

...

Бензема с хеттрик за 7 минути, Реал би с 6:0

Карим Бензема наниза хеттрик и Реал Мадрид разруши с 6:0 Валядолид в Ла Лига. Шампионите обаче към момента са надалеч от – с 12 точки пасив 11 мача преди края на сезона.

Поражението остави Валядолид на 16-о място с точка над чертата на изпадащите.

Бензема стреля седем пъти към вратата на Валядолид, като пет от ударите бяха точни. Три от тях бяха превърнати в голове, в това число един с хубав ножичен удар. Нападателят приключи хеттрика си за шест минути и 30 секунди през първото полувреме. Това се случва за. Толкова бърз хеттрик за Реал не беше вкарван от април 1992 година Тогава го осъществя Фернандо Йеро при 7:0 над Еспаньол.

Преди Бензема да се развихри, Родриго откри резултата на „ Сантяго Бернабеу “. Той също по този начин асистира за третото попадение на французина и петото в мача, дело на Марко Асенсио в 73-та минута. Лукас Васкес пък довърши гостите с шести гол в добавеното време.

Освен това попадение на Ридриго беше анулирано от ВАР, а той удари и греда.

За Реал в игра се върна и Еден Азар. Той не беше помирисвал терен в Ла Лига от септември. Азар асистира и за последния гол.
Източник: flashnews.bg