Карен Хачанов се класира за втория кръг на турнира от

...

Хачанов и Чекинато с чисти победи в Рим, Монфис отпадна

Карен Хачанов се класира за втория кръг на шампионата от сериите Мастърс 1000 в Рим след победа в три сета 6-3, 6-7(1), 6-3 над представителя на домакините Лоренцо Сонего. Хачанов, №11 в схемата, надви след близо 2 часа и 30 минути борба, макар че неговият конкурент пласира 12 аса в мача. В идващия кръг руснакът ще играе против Роберто Баутиста Агут.

Марко Чекинато също записа триумф в три сета на старта на конкуренцията. №16 реализира поврат над младока Алекс Де Минор - 4-6. 6-3, 6-1 за 2 часа и 11 минути. Чекинато направи 7 пробива в подаването на своя противник, като загуби своя сервис четири пъти.

Гаел Монфис отпадна от шампионата рано-рано. Атрактивният французин завоюва единствено четири гейма против квалификанта от Испания Алберт Рамос Винолас - 3-6, 1-6 за единствено 1 час на корта. /БГНЕС