Кардиф претърпя тежък удар по амбициите си за спасение, след

...

Фулъм дръпна със себе си Кардиф към Чемпиъншип

Кардиф претърпя тежък удар по упоритостите си за избавление, откакто загуби с 0:1 гостуването си на към този момент изпадналия тим на Фулъм. Райън Бабел осъществя единственото попадение в 79-ата минута. Така уелският отбор изостава на три точки от Брайтън, който е с мач по-малко. По-късно довечера “чайките “ одобряват Нюкасъл и при тяхна победа Кардиф ще изпадне още през днешния ден.

Том Кеърни се завърна в титулярния състав на домакините, а Жан Микаел Сери бе измежду запасите. Андре Шюрле остана отвън група на лондончани за този мач. Само една смяна пък бе направил Нийл Уорнък спрямо мача с Ливърпул – Леандро Бакуна размени Джо Ралс, който пропуща срещите до края на сезона поради травма.

Домакините имаха цялостно превъзходство през първото полувреме, което се игра 54 минути поради тежка травма, която получи Денис Одой. Иначе Митрович пропусна най-хубавите положения, като при започване на частта Етеридж избави негов рисков удар, а в края нов изстрел на сърбина мина настрана. Първата обстановка си остана и единственият прецизен удар преди почивката.

През второто полувреме Митрович направи още един пропуск, само че в 79-ата минута Бабел донесе успеха на Фулъм след шут от 25 метра. Голям принос за това попадение имаше и Кристи, който преди този момент направи 30-метров дрибъл, след което асистира на холандеца.
Две минути преди края шансът обърна тил на Кардиф, откакто изстрел на Хойлет срещна гредата. В добавеното време Рико пък избави доста рисков удар на Морисън.

СТАТИСТИКА ТУК!
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 36 кръг, събота 27 април  Фулъм 1:0краен резулат  Кардиф Сити