Kарабах завърши 1:1 с Олимпия (Любляна) и с общ резултат

...

Карабах ще играе в Лига Европа след като би палач на Лудогорец

Kарабах приключи 1:1 с Олимпия (Любляна) и с общ резултат 3:1 се класира за групите на Лига Европа.

В 24-тата минута азерите откриха резултата откакто Агустин Дофо спъна Ясин Бензия и след интервенция на ВАР бе даден 11-метров углавен удар. Зад бялата точка застана Турал Байрамов, който не сгреши и по този начин Карабах поведе с 1:0. Само 12 минути по-късно Олимпия съумя да изравни посредством Диого Пинто, който вкара с прекрасен удар. Малко по-късно пък след интервенция на ВАР дузпа за словенците бе анулирана.

След това положителни благоприятни условия за азерите пропуснаха Ясин Бензия, Абдела Зубир и Леандро Андраде, които не съумяха да се разпишат. Олимпия пък по този начин и не съумя да сложи напрегнат домакините.

Така Карабах се класира за следващ път в групите на Лига Европа, до момента в който за отстранилия Лудогорец словенски тим остава утехата, че ще взе участие в Лигата на конференциите.

Източник: novsport.com