Капитанът на нидерландския национален отбор Върджил ван Дайк похвали своите

...

Ван Дайк: Сега сме една крачка по-близодо целта

Капитанът на нидерландския народен тим Върджил ван Дайк похвали своите съотборници за спокойствието и и обрата през второто полувреме за успеха с 2:1 против Турция на четвъртфиналите на Евро 2024.

" На полуфинал сме. Това е доста значимо и доста красиво пред такава аудитория. Знаехме, че ще има доста турци на стадиона, само че се гордея с тези момчета, че се оправиха с напрежението. В последна сметка се измъкнахме, откакто губехме в резултата.
 Нидерландия - Турция 2:1 в четвъртфинал от Евро 2024
" Лалетата " цъфнаха за 5 минути! Нидерландия е на полуфинал след популярен поврат против Турция!

" Лалетата " със страховит поврат

През второто полувреме трябваше да запазим успокоение и да се възползваме от възможностите си. Сега сме една крачка по-близодо задачата. Можем да се захващаме за работа ", сподели ван Дайк.

Вратарят на " лалетата " Берт Фербрюген отдаде дължимото на мощния колектив в тима.

" Въодушевени сме и супер горди, че се върнахме след толкоз неприятно първо полувреме. Наистина сме щастливи, че успяхме, това е супер група от момчета ", сподели вратарят.