Лаутаро Мартинес: Не ми харесва футболната среда, след края на кариерата ми ще изчезна
Капитанът на ИнтерЛаутаро Мартинес призна, че е бил изкушен да напусне клуба предишното лято. Аржентинецът показа още, че няма да остане покрай футбола, когато постави завършек на спортната си кариера.
Миналия сезон приключи разочароващо за “нерадзурите ”. Те изгубиха финала на Шампионската лига с 0:5 от Пари Сен Жермен. След отпадането на Световното клубно състезание Лаутаро насочи рецензии към съотборниците си, като сподели, че те по-добре да си търсят различен клуб, в случай че нямат мотивация да останат.
“Исках да споделя това, което видях в съблекалнята. Трябваше да го направя като капитан. След това отидох на отмора за три седмици. Не упражнявах, единствено ядох. Когато се върнах, тежах малко повече. Това, че приказвах обществено, сътвори блъсканица, само че бях сърдит и на себе си, тъй като и аз имах виновност. След това Киву ни подаде ръка, внесе пресен въздух без да лишава нещо от това, което беше построил Симоне Индзаги, с който имахме четири прелестни години ”, показа Лаутаро в изявление за “Гадзета дело Спорт ”.
Нападателят разкри, че получава помощ от психолог последните години: “Имах толкоз персонални проблеми, изключително отвън терена, преди раждането на щерка ми. И лечението ми оказа помощ. Понякога се съмнявах в себе си, дали към момента мога да играя футбол, дали заслужавам да съм номер 10 на Интер. Осъзнах, че нуждая се от помощ, тъй като пълзях в тунел ".
Дали е имал сходни проблеми след края на предишния сезон: “След финала на Шампионската лига нямах, само че след Световното клубно състезание - да. Много мисли минаха през главата ми, страдах доста. Не споделям, че съм изискал да напусна, само че вътрешно усещах, че в случай че пристигна сериозна оферта, може би… Бях сломен ”.
Сега обаче Мартинес има предпочитание да приключи кариерата си на “Сан Сиро ”: Ще се веселя. Семейството ми и аз сме щастливи. Притежаваме ресторант, децата вървят на учебно заведение и имат другари. Трудно ми е да се видя някъде другаде. Във футбола в никакъв случай не знаеш, само че в случай че не ме изгонят, ще остана тук ”.
На въпрос по какъв начин желае да бъде запомнен, Лаутаро отговори: “Като човек, който постоянно се е раздавал. Когато сложа завършек на спортната си кариера, няма да остана във футбола. Това е среда, която не одобрявам. Няма да чуете за мен повече. Ще изчезна ”.
Миналия сезон приключи разочароващо за “нерадзурите ”. Те изгубиха финала на Шампионската лига с 0:5 от Пари Сен Жермен. След отпадането на Световното клубно състезание Лаутаро насочи рецензии към съотборниците си, като сподели, че те по-добре да си търсят различен клуб, в случай че нямат мотивация да останат.
“Исках да споделя това, което видях в съблекалнята. Трябваше да го направя като капитан. След това отидох на отмора за три седмици. Не упражнявах, единствено ядох. Когато се върнах, тежах малко повече. Това, че приказвах обществено, сътвори блъсканица, само че бях сърдит и на себе си, тъй като и аз имах виновност. След това Киву ни подаде ръка, внесе пресен въздух без да лишава нещо от това, което беше построил Симоне Индзаги, с който имахме четири прелестни години ”, показа Лаутаро в изявление за “Гадзета дело Спорт ”.
Нападателят разкри, че получава помощ от психолог последните години: “Имах толкоз персонални проблеми, изключително отвън терена, преди раждането на щерка ми. И лечението ми оказа помощ. Понякога се съмнявах в себе си, дали към момента мога да играя футбол, дали заслужавам да съм номер 10 на Интер. Осъзнах, че нуждая се от помощ, тъй като пълзях в тунел ".
Дали е имал сходни проблеми след края на предишния сезон: “След финала на Шампионската лига нямах, само че след Световното клубно състезание - да. Много мисли минаха през главата ми, страдах доста. Не споделям, че съм изискал да напусна, само че вътрешно усещах, че в случай че пристигна сериозна оферта, може би… Бях сломен ”.
Сега обаче Мартинес има предпочитание да приключи кариерата си на “Сан Сиро ”: Ще се веселя. Семейството ми и аз сме щастливи. Притежаваме ресторант, децата вървят на учебно заведение и имат другари. Трудно ми е да се видя някъде другаде. Във футбола в никакъв случай не знаеш, само че в случай че не ме изгонят, ще остана тук ”.
На въпрос по какъв начин желае да бъде запомнен, Лаутаро отговори: “Като човек, който постоянно се е раздавал. Когато сложа завършек на спортната си кариера, няма да остана във футбола. Това е среда, която не одобрявам. Няма да чуете за мен повече. Ще изчезна ”.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




