Капитанът Брейди Ткачук вкара два пъти и направи асистенция на

...

Отава продължи победната си серия срещу Тампа Бей

Капитанът Брейди Ткачук вкара два пъти и направи асистенция на Владимир Тарасенко, който записа първия си гол като част Отава Сенатърс при успеха с 5:2 над Тампа Бей Лайтнинг.

Ткачук се разписа във втората и третата част и оказа помощ на Сенатърс да запишат четвъртия си следващ триумф вкъщи против противника от Атлантическата дивизия.

Матьо Жозеф и Тим Щутцле също означиха за Отава, а вратарят Йоонас Корписало направи 22 спасявания. Тампа Бей бе без своя капитан Стивън Стамкос, който има проблеми с травма.

В негово неявяване Танер Жано се регистрира с гол и асистенция, а Антъни Сирели означи другото попадение. В своя дебют в НХЛ 29-годишният вратар Мат Томкинс спря 33 от 37 изстрела.

Франк Ватрано означи своя четвърти хеттрик в кариерата си при успеха на Анахайм Дъкс над гостуващия Каролина Хърикейнс с 6:3.

Кам Фаулър записа гол и асистенция, като Сам Карик и Павел Минтюков също се разписаха. Това беше и първата победа в НХЛ за новия треньор на Дъкс Грег Кронин.
Райън Строум и Мейсън Мактавиш прибавиха по две асистенции, а Лукас Достал направи 32 избавя за Анахайм.

Теуво Теравайнен означи два гола, а Мартин Нечас също бе прецизен за Каролина, който позволи първата си загуба за сезона. Анти Раанта приключи с 19 отразени удара.
Източник: lupa.bg