Кандидатът за промоция в Първа лига Етър Велико Търново победи

...

Етър надви Дунав Русе след два гола на Кнежевич

Кандидатът за промоция в Първа лига Етър Велико Търново победи с 2:1 Дунав (Русе) в последната инспекция преди подновяването на шампионата, играна на стадион "Ивайло ". И двете попадения за "виолетовите " вкара Ловре Кнежевич още преди почивката.

Преди мача от русенския клуб подариха на старши треньора на етърци Веселин Великов специфичен плакет за приноса му към Дунав, връчен му от капитана Диян Димов.

Първата част бе по-силната за "виолетовите ", които играха в главния си състав, въпреки и без възстановяващите се Дани Младенов, Атанас Кръстев, Здравко Илиев и Христо Иванов. За жал още в 13-ата минута Николай Дичев пострада, като счупи пръст на ръката си и бе откаран с кола за спешна помощ в болничното заведение, а на негово място влезе Радослав Апостолов-Щайгата.

Още в 5-ата минута Йордан Димитров от гостите напредна отляво и би, само че Господинов избави. В 15-ата минута Уилсън Фелипе стреля във вратаря, а в ответната офанзива Станислав Вълчев напредна отляво и стреля в напречната греда. После пристигнаха най-силните минути за етърци. В 19-ата Ради Апостолов с дълъг пас изведе отляво Ловре Кнежевич, който на скорост финтира и вратаря и мушна топката в мрежата - 1:0.

Малко по-късно Яни Пехливанов след центриране от корнер нацели десния дирек. После след центриране отдясно на Цветомир Тодоров Христо Димитров с глава стреля и принуди вратаря да вади в корнер.

Уилсън Фелипе, който бе доста деен, в 37-ата минута също нацели десния дирек на русенската врата. В тези минути Дунав се регистрира единствено с едно излизане на Йордан Димитров самичък против вратаря, само че Господинов още веднъж избави. Атаките на "Етър " продължиха и Цветомир Тодоров принуди стража Ангелов още веднъж да вади в корнер.

В самия завършек на полувремето Кнежевич изведе Христо Димитров на скорост и той бе съборен от вратаря. Отсъдената дузпа Ловре Кнежевич с мощен удар трансформира в 2:0.

Втората част не бе по този начин атрактивна и донесе превес на русенци, само че ситуациите не бяха доста. Веселин Великов пусна в 70-ата минута едновременно множеството юноши в отбора и Дунав незабавно се възползва и върна гол. Димитър Тодоров проби и не бе спрян добре от бранител, последва пас и Алекс Кирилов от близко вкара за 2:1. В добавеното време след центриране на Вълчев от фаул гостите се разминаха с равнене, като Алекс Кирилов от близко стреля край вратата.

Етър завършва контролите с 4 победи, 3 ремита и без нито една загуба, голова разлика 16:5. Следващата събота от 14:00 ч. "виолетовите " одобряват в първия си формален мач Септември Симитли.

Етър: Анатоли Господинов, Кольо Станев, Мариян Иванов, Николай Дичев (13 Радослав Апостолов), Георги Александров, Яни Пехливанов, Николай Янков, Уилсън Фелипе, Ловре Кнежевич, Цветомир Тодоров, Христо Димитров (Ангел Мартинов, Калоян Митев, Борислав Марков, Христо Марков, Кристиян Кънчев, Калоян Ненчев, Юлиян Райков).